TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali başladı

  Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bu yıl 31’incisi düzenlenen Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşü ve ardından Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Anadolu Ateşi Grubunun dans gösterisiyle başladı.

  Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bu yıl 31’incisi düzenlenen Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali coşkulu şekilde başladı. Festival kapsamında ilk olarak kortej yürüyüşü düzenlendi. AVM kavşağından başlayan ve Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren kortej yürüyüşüne Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, İlçe Başkanı Selim Panç, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları, animasyon ekipleri ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde eğitim gören yabancı ülke öğrencileri ülke bayraklarıyla katıldı.

  Kuscenneti kultur ve turizm festivali basladi 1 - yerel haberler - haberton
  Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali başladı

  ‘BU FESTİVAL ÇEVRE FESTİVALİDİR’

  Kortej yürüyüşünün ardından konser ve etkinliklerin düzenlediği Bandırma Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, 2 yıl süren salgın dönemine işaret ederek yavaş yavaş normale dönüldüğünü söyledi. Bandırmalı olmaktan gurur duyduğunu belirten Tolga Tosun, “Kuşcenneti Festivali 1987 yılında o dönemin Belediye Başkanı Hasan Sur tarafından başlatıldı. Çevre festivalidir. Çevrede farkındalık yaratmak için yapılmış festivaldir. Neden?

  Limandan kaynaklı sanayileşme yönünde ilerleyen bir şehiriz. Bundan dolayı çevremiz çok kıymetli. Çevremiz, doğamız, yeşilimiz, denizimiz, hayvanımız, gölümüz Manyas, kuşcennetimiz var. Kuşcennetimiz Avrupa Birliği tarafından A plus diploma almış, kuşların göç rotasında olan çok kıymetli bir yer ve bu çevre festivalinin temel amacı; çevredeki sanayi kuruluşlarının denizimizi, doğamızı, çevremizi kirletmemesi ve farkındalık yaratılması. Bunun için de akademisyenlerimiz var, panelistlerimiz, şairlerimiz, konserlerimiz, dinletilerimiz.

  Kuscenneti kultur ve turizm festivali basladi 2 - yerel haberler - haberton
  Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bu yıl 31’incisi düzenlenen Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşü ve ardından Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Anadolu Ateşi Grubunun dans gösterisiyle başladı.

  Birçok unsuru 5 gün boyunca, öğlende başlayıp akşam konserler bitene kadar hep beraber farkındalığı yaratacağız. Çağdaşlığın, Atatürkçülüğün kenti Bandırma’da, Cumhuriyet Meydanında hep birlikte eğleneceğiz.” dedi.

  Başkan Tosun’un konuşmasının ardından Anadolu Ateşi grubu nefes kesen dans gösterisi sergiledi. Bu yıl protokol için yerin ayrılmadığı konserlerde protokol üyeleri de konserleri vatandaşlara birlikte takip etti.

  Festival boyunca Ceylan Ertem, Melek Mosso, Hakan Altun gibi ünlü isimler Cumhuriyet Meydanında konser verecek. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler