TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKuşadası'ndan Sisam'a ilk feribot seferi yapıldı

  Kuşadası’ndan Sisam’a ilk feribot seferi yapıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Pandemi nedeniyle 2 yıldır uygulanan kısıtlama geçen 7 Şubat ayında kaldırıldı. Kararın ardından Kuşadası’ndan Sisam’a ilk feribot seferi bugün yapıldı.

  Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, pandemi nedeniyle Yunanistan’ın turistik adası Sisam’a (Samos) 2 yıldır yapılamayan feribot seferleri kısıtlamaların kaldırılmasının ardından yeniden başladı. Kuşadası Limanı’ndan ‘Sea Star Rhodes’ isimli katamaran 19 yolcusuyla Sisam’a hareket etti.

  Kuşadası'ndan sisam'a ilk feribot seferi yapıldı
  Kuşadası’ndan Sisam’a ilk feribot seferi yapıldı

  Kuşadası ile Yunanistan’ın Sisam ve Patmos adaları arasında haftanın 2 günü karşılıklı olarak yapılan feribot seferlerinde pandemi nedeniyle 2 yıldır uygulanan kısıtlama geçen 7 Şubat ayında kaldırıldı. Kararın ardından Kuşadası’ndan Sisam’a ilk feribot seferi bugün yapıldı. Sabah saatlerinde Kuşadası Limanı’na yanaşan ‘Sea Star Rhodes’ isimli katamaran, 19 yolcusuyla Sisam’a hareket etti. Feribot seferlerinin yeniden başlamasının, Kuşadası’nda deniz turizmine hareket getirmesi bekleniyor.

  Uzun bir aradan sonra tekrar Sisam’a gittiği için çok mutlu olduğunu belirten Binali Dikme, “Eşimle birlikte yurt dışında yaşıyoruz. Kısıtlama nedeniyle 2 yıldır Sisam’a gidemiyorduk.  Seferlerin yeniden başlamasına çok sevindik” dedi.

  Pandemi nedeniyle 2 yıldır uygulanan kısıtlama geçen 7 şubat ayında kaldırıldı. Kararın ardından kuşadası'ndan sisam'a ilk feribot seferi bugün yapıldı.
  Pandemi nedeniyle 2 yıldır uygulanan kısıtlama geçen 7 Şubat ayında kaldırıldı. Kararın ardından Kuşadası’ndan Sisam’a ilk feribot seferi bugün yapıldı.

  Kuşadası’nda esnaflık yapan Şaban Şenok ise, “Feribot seferlerinin başlamasını iki taraf da özlemle bekliyordu. Feribot turları, ekonomik açıdan hem Kuşadası’na hem de Sisam’a önemli katkı yapacak. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

  Feribot firmasının sorumlusu Regaip Pektaş da “Sisam’a nisan ayının sonuna kadar haftada 2 gün feribot seferi düzenleyeceğiz. Yaz sezonun başlamasıyla birlikte sefer sayısını artıracağız. Turizmciler olarak 2 yıldır çok zor günler geçiriyorduk. Herkese hayırlı sezonlar diliyorum” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler