TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKuşadası'na 2 günde 12 kruvaziyer yanaştı

  Kuşadası’na 2 günde 12 kruvaziyer yanaştı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kuşadası’na 2 günde 12 kruvaziyer yanaştı. 16 bin turist ile 5 bin 800 personelin ilçeye geldiğini belirten Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü ve Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, “Yarın limana yanaşacak olan Odyssey Of The Seas ve Regal Princess isimli 2 kruvaziyerle 8 binin üstünde turist daha gelecek” dedi.

  Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla yerli turistlerin akınına uğrayan Kuşadası, bir yandan da kruvaziyerleri ağırlıyor. Ege Port Limanı’na bayramın 3’üncü günü Malta bayraklı Celebrity Reflection, Bahama bayraklı Norvegian Jade, Wind Star, Celebrity Crystal, Bahama bayraklı Silver Spirit  ve To Calisto, bugün sabah saatlerinde ise Panama bayraklı MSC Lirica, Malta bayraklı Celestyal Olympia, Marella Explorer, Azamara Journey,  Fransız bayraklı Le Bougainville ve Bahama Bayraklı Seadream 2 isimli kruvaziyerler demirledi.

  Gemiden inen turistlerin bir bölümü tur kapsamında Efes ve Meryem Ana Evi’ni ziyarete gitti. Turistlerin büyük bölümü ise ilçede kalarak alışveriş yaptı.

  Kuşadası'na 2 günde 12 kruvaziyer yanaştı
  Kuşadası’na 2 günde 12 kruvaziyer yanaştı

  8 BİN TURİST DAHA GELECEK

  Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü ve Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, Kuşadası’na bayramın 3’üncü ve 4’üncü gününde toplam 12 kruvaziyerle 16 bin turist ile 5 bin 800 personelin geldiğini söyledi. Esnafın çifte bayram yaşadığını belirten Güngör, “Yarın limana yanaşacak olan Odyssey Of The Seas ve Regal Princess isimli 2 kruvaziyerle 8 binin üstünde turist daha gelecek” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler