28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanKurbanlık develer, 25 bin liraya alıcı buluyor

  Kurbanlık develer, 25 bin liraya alıcı buluyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Aydın’ın İncirliova ilçesinde, sığır kadar kurbanlık develer de rağbet görüyor. 250- 500 kilo et çıkan develer, kilosuna göre 15 ile 25 bin lira arasında alıcı buluyor.

  Deve güreşi geleneği nedeniyle deve yetiştiriciliğinin devam ettiği Aydın‘da, kurbanlık için ayrılan hayvanların satışı sürüyor. Fiyatları büyüklüğüne göre, 10 ile 15 bin lira arasında değişen kurbanlık develere ilgi de yoğun oluyor. İncirliova’da baba mesleği deve sucuğu imalatı yapan Metin Korucu, her yıl Kurban Bayramı’nda bölgedeki güreşemeyen ve güreşlerden düşen develeri kurbanlık olarak satıyor. 250- 500 kilo et çıkan develer, kilosuna göre 15 ile 25 bin lira arasında alıcı buluyor.

  Deve satan Metin Korucu, “Devede bakım ve kilosuna çok önem veriyoruz. Devede ortalama 250 ila 500 kilo arasında et çıkıyor. Bir deveyi 7 hisseye kadar kesen oluyor. Bu yıl ilk kez Kırıkkale’ye 3 deve yolladık. Her yıl standart deve kurban kesen 7-8 müşterimiz var” dedi.

  Kurbanlık develer, 25 bin liraya alıcı buluyor
  Kurbanlık develer, 25 bin liraya alıcı buluyor

  Deveci İsmail Ödemiş ise “30 yıldan beri devecilik yapıyorum. Deve bakıcılığını da yapıyorum. 2 yıl önce kendime bir deve aldım. Pandemi nedeniyle deve güreşleri olmayınca ben de kurbanlık olarak deveyi sattım. Devem 12 yaşındaydı, 23 bin liraya sattım. Kendime ait ilk kez devem oldu onu da kurbanlık olarak sattım” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler