TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar

Kum saati

5 yıldız
Seçil Ökten
Seçil Öktenhttps://haberton.com/
Seçil Ökten, 11.04.1983 doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi halk ve ilişkiler reklamcılık mezunu. 2.üniversite ilahiyat okuyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Küçüklüğümden beri kum saatine hep ilgi duymuşumdur. İçinde kum olan, altı üstü geniş, beli ince, bir sıvının yada çok ince taneli bir katının bir delikten geçerken başlangıcını ve bitişini göstermesi hep merakımı uyandırmıştı.

Avrupa’da ilk kez 8.yy da bir papazın buluşuyla kullanılmaya başlanmıştır. Aynı zamanda kum saati, kiliselerde dua süresi, gemilerde tayfaların nöbet süresi, yada gemilerin hızlarının belirlenmesi amacıyla da kullanılmış. Özellikle de çay deneyiminizi daha keyifli hale getirmek için tasarlanan bu kum saati en doğru demleme için size eşlik ediyor.

Uzun bir dönem boyunca küçük zaman aralıklarının ölçülmesinde başarıyla kullanılmış ve hala kullanılmaya devam ediyor.

Bu kadar ilgi duyarken, Sakarya’nın Hendek ilçesinde Kum saati organik kahvaltı yeri diye karşıma huzur veren, temiz, kaliteli, reçellerinden tutunda soslarına kadar kendileri yaptığı, pişisinden, kuymağına kadar uzanan zengin kahvaltı çeşidiyle insanların keyifli kahvaltı yapmasını sağlayan sevimli bir kahvaltı yeri denk geldi.

İçinde kum olan, altı üstü geniş, beli ince, bir sıvının yada çok ince taneli bir katının bir delikten geçerken başlangıcını ve bitişini göstermesi hep merakımı uyandırmıştı.
İçinde kum olan, altı üstü geniş, beli ince, bir sıvının yada çok ince taneli bir katının bir delikten geçerken başlangıcını ve bitişini göstermesi hep merakımı uyandırmıştı.

Ambiyansı da ona göre. İçeriye girdik her masada kum saati var. Sipariş verdikten sonra kum saatini çeviriyorsunuz kum saati dolmadan siparişiniz geliyor. Siparişiniz asla geç kalmıyor. Yolunuz düşürse muhakkak gitmenizi tavsiye ederim.

Şunu söylemeden edemeyeceğim karpuz reçeli çok meşhur. Yüzünüzde çiçek açtıranlarınız bol olsun. Sağlıkla kalın.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (1)

R
Recai Özşan
29 Ekim 2022

Hendek Kum saati

Overall(5 yıldız)
Yazı okunabilir mi? (5 yıldız)
Yazı konuya hakim mi? (5 yıldız)
Yazı ilginizi ne kadar çekti? (5 yıldız)
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu? (5 yıldız)
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz? (5 yıldız)
kısa fakat özlü bir tanımlama ardından farklı bir hizmet anlayışına sahip, müşteri memnuniyeti önceliğini düstur edinmiş bir işletmenin sunduğu hizmetlerin ve ürünleriyle ilgili güzel bir bilgilendrme.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler

kısa fakat özlü bir tanımlama ardından farklı bir hizmet anlayışına sahip, müşteri memnuniyeti önceliğini düstur edinmiş bir işletmenin sunduğu hizmetlerin ve ürünleriyle ilgili güzel bir bilgilendrme.Kum saati