21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBakanlıktan 'Güncel Sanat Proje Yarışması'

  Bakanlıktan ‘Güncel Sanat Proje Yarışması’

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, genç yeteneklerin sanatsal üretimlerini teşvik etmek üzere her yıl düzenlediği ‘Güncel Sanat Proje Yarışması’nın bu yıl 7’ncisini gerçekleştirecek.

  ‘Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri’ konulu Genç Sanat: 7’nci Güncel Sanat Proje Yarışması için başvurular 9 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacak. Yarışmaya ilişkin şartname ise e-devlet bağlantılı https://gorselsanat.ktb.gov.tr/ internet adresinde bugün itibarıyla erişime açıldı.

  ‘Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri’

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; günümüz sanatının başlıca dinamikleri olan fotoğraf, video, yerleştirme, yeni medya, tuval, obje gibi üretimleri değerlendiren, destekleyen, keşfeden, yenilikçi üretimleri arttırmayı teşvik eden ve bu eserlerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlamayı amaçlayan yarışmanın konusu da Yunus Emre’nin ‘Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri’ sözü olacak.

  Bakanlıktan 'güncel sanat proje yarışması'
  Bakanlıktan ‘Güncel Sanat Proje Yarışması’

  Yarışmada, bu yıl yine gençlerin güncel sanatın karakterini yansıtan, deneysel, sorgulayıcı, belgeleyici tavrına ilişkin örneklerini gözlemlemek mümkün olacak.  Yarışma kapsamında 5 adet 15 bin lira ‘Başarı Ödülü’ ile 5 adet 7 bin 500 lira ‘Mansiyon Ödülü’ ve 30 adet de bin 500 lira ‘Sergileme Ödülü’ takdim edilecek. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler