TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamKüçük depremdir geçer sandık ama geçmedi

Küçük depremdir geçer sandık ama geçmedi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’ın Antakya ilçesindeki depremde yaralanan ve Kastamonu’da tedaviye alınan Mahmut Yıldırım (18), “Bu büyük depremden önce de ayda birkaç kere deprem oluyordu. Yine küçük depremdir geçer sandık ama geçmedi” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde yaralanan 9 kişi, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, depremzedelerin sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Depremzede yildirim kapiyi acip disari adim attigimda uzerime beton yigini geldi 4228 dhaphoto4 - yaşam - haberton

Prof. Dr. Ergül, “Hastalarımızın 5’i ortopedi, 1’i göğüs hastalıkları, 2’si psikiyatri, 1’i de beyin cerrahide yatmaktadır. Ayaktan gelen hastalarımız da mevcut. Deprem bölgesinden gelip ilimizde misafir edilen vatandaşlarımız da var. Poliklinik hizmeti verdiğimiz sayı geçen hafta itibariyle 136 idi. Bugün itibariyle acil servise gelen 146 depremzede hastamız bulunuyor. Bildiğim kadarıyla 1500, 2000  depremzede ilimize gelecek. Bunlarla ilgili de gerekli tedbiri aldık, her türlü imkana sahibiz” dedi.

Küçük depremdir geçer sandık ama geçmedi
Küçük depremdir geçer sandık ama geçmedi

‘RÜYA GİBİ BİR ŞEYDİ’

Hatay’ın Antakya ilçesinde depremde bacağından yaralanan ve hastanede tedavi gören  Mahmut Yıldırım, “Bu büyük depremden önce de ayda birkaç kere deprem oluyordu. Yine küçük depremdir, geçer sandık ama geçmedi. Birden gelince çok kötü oldu. Rüya gibi bir şeydi. Ailem ilk önce çıktı. En son ben çıktım. O yüzden böyle oldu zaten. 2’nci kattaydım. Kapıyı açıp dışarı adım attığımda üzerime beton yığını geldi. Ayağıma düştü. Ondan sonra kendimi yine evin içine attım. Kafama vazo düştü, dolap vücuduma düştü. Ondan sonra babam geldi aldı beni. Sonra da ağabeyim bizi aldı buraya geldi. Depremde kuzenim, yeğenim ve 2 bebeğimizi kaybettik. Tek isteğim iyi olmak. Başka bir şey istemiyorum” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler