TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
18.4 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKüba'da petrol tesisinde yangın; 121 yaralı var

Küba’da petrol tesisinde yangın; 121 yaralı var

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Küba’da petrol tesisindeki yakıt tankerlerin birine yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Yangında, aralarında itfaiye personelinin de bulunduğu 121 kişi yaralandı.

Küba Devlet Başkanlığı Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre yangın, 52 numaralı yakıt tankerine yıldırım düşmesi sonucu başladı. Bir süre sonra meydana gelen patlamanın ardından alevler çevrede bulunan depolara sıçradı. Tesiste çalışanların yangına ilk müdahalesinin ardından birkaç patlamanın daha meydana geldiği ve yangının kontrolden çıktığı ifade edildi. Ofisten yapılan açıklamada, 121 kişinin yaralandığı, bunlardan 5’inin durumunun ağır olduğu aktarıldı.

Küba'da petrol tesisinde yangın
Küba’da petrol tesisinde yangın

Küba Devlet Başkanı Miguel Daaz-Canel Bermudez sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu karmaşık durum karşısında maddi yardımda bulunan Meksika, Venezuela, Rusya, Nikaragua, Arjantin ve Şili hükümetlerine derin şükranlarımızı sunuyoruz. ABD’den gelen teknik yardım teklifini de takdir ediyoruz” dedi.

Küba'da petrol tesisindeki yakıt tankerlerin birine yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Yangında, aralarında itfaiye personelinin de bulunduğu 121 kişi yaralandı.
Küba’da petrol tesisindeki yakıt tankerlerin birine yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Yangında, aralarında itfaiye personelinin de bulunduğu 121 kişi yaralandı.

Küba Enerji ve Maden Bakanlığı tarafından paylaşılan görüntüde, yangının çıktığı bölgeden yoğun siyah dumanların yükseldiği görüldü.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler