TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKralı Philippe sömürge rejiminden dolayı pişman

  Kralı Philippe sömürge rejiminden dolayı pişman

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Belçika Kralı Philippe, 7 Haziran’da çıktığı altı günlük Demokratik Kongo ziyaretinde, atalarının Kongo’da yürüttükleri sömürge rejiminden dolayı pişmanlık içinde olduğunu belirtti.

  Belçika Kralı “Sömürge rejimi bu haliyle sömürü ve tahakküme dayanıyordu. Bu rejim, paternalizm, ayrımcılık ve ırkçılığın damgasını vurduğu, kendi içinde haksız, eşitsiz bir ilişkiydi” ifadelerini kullandı.

  Kralı philippe sömürge rejiminden dolayı pişman
  Kralı Philippe sömürge rejiminden dolayı pişman

  Demokratik Kongo ziyaretinin ikinci gününde konuşma yapan Belçika Kralı Philippe, Belçikalıların Kongo’ya ve halkına derin sevgi beslemesine rağmen atalarının Kongo’ya karşı yürüttüğü sömürge rejiminden dolayı derin pişmanlıklar içinde olduğunu dile getirdi.

  Kral konuşmasında “Pek çok Belçikalı, Kongo’ya ve halkına içtenlikle bağlı olmasına ve (onları) derinden sevmesine rağmen, sömürge rejimi bu haliyle sömürü ve tahakküme dayanıyordu. Bu rejim, paternalizm, ayrımcılık ve ırkçılığın damgasını vurduğu, kendi içinde haksız, eşitsiz bir ilişkiydi. İstismar ve aşağılamalara yol açtı” dedi.

  Belçika kralı philippe, 7 haziran’da çıktığı altı günlük demokratik kongo ziyaretinde, atalarının kongo’da yürüttükleri sömürge rejiminden dolayı pişmanlık içinde olduğunu belirtti.
  Belçika Kralı Philippe, 7 Haziran’da çıktığı altı günlük Demokratik Kongo ziyaretinde, atalarının Kongo’da yürüttükleri sömürge rejiminden dolayı pişmanlık içinde olduğunu belirtti.

  Kongo’ya ilk seyahati sebebiyle Demokratik Kongo halkının ve sömürge rejiminden mustarip olanların önünde, geçmişteki bu yaralar için en derin pişmanlıklarını teyit ettiğini belirten Belçika Kralı, derin pişmanlıklar içinde olduğunu ifade etti.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler