TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKral 3. Charles, Ukraynalı askerleri ziyaret etti

Kral 3. Charles, Ukraynalı askerleri ziyaret etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İngiltere Kralı 3. Charles, dün İngiltere’de askeri eğitim gören Ukraynalı askerleri ziyaret etti. İngiliz ordusu ve uluslararası ortaklarının bugüne kadar eğittiği Ukraynalı asker sayısının 10 bini geçtiği vurgulandı.

İngiltere Kralı 3. Charles, dün Interflex Operasyonu kapsamında İngiltere’nin Wiltshire askeri üssünde eğitilen Ukraynalı askerleri ziyaret etti. İngiliz ordusu ve uluslararası ortakları tarafından yürütülen eğitim programının 35 günlük olduğu vurgulanarak eğitimin genel olarak ‘temel muharebe’ kurslarından oluştuğu ifade edildi. Ukraynalı askerlerin eğitim kapsamında hayatta kalma, savunma, silah kullanma, nişancılık, saha kullanımı, ilk yardım ve çatışma bilinci hukuku gibi eğitimlerin yer aldığı belirtildi.

Kral 3. Charles ukraynali askerleri ziyaret ettia - dış haberler - haberton
Kral 3. Charles, ukraynalı askerleri ziyaret etti 2

Yetkililer, bugüne kadar 10 bin Ukraynalı askerin bu eğitimden geçtiğini ifade etti. Askerlerin 1. Tabur İrlandalı Muhafızlar, Birleşik Krallık Korucu Alayı, Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, Litvanya, Norveç, Danimarka, Hollanda, İsveç ve Finlandiya’dan eğitmenler tarafından eğitildiği ayrıca belirtildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler