TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKPSS adaylarına ücretsiz deneme sınavı

  KPSS adaylarına ücretsiz deneme sınavı

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Eğitim-Sen, KPSS adaylarına ücretsiz deneme sınavı hizmeti verdiğini bildirdi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Bu hizmet sayesinde sınava hazırlık sürecine konu çalışmayı bitirmiş, soru çözerek öğrendiklerini pekiştirmek ve eksikliklerini gidermeye çalışan geleceğin öğretmeni arkadaşlarımıza destek olmayı amaçlıyoruz” dedi.

  Türk Eğitim-Sen tarafında yazılı açıklamada, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) hazırlık sürecinde olanlara alanında uzman akademisyen ve eğitimciler tarafından hazırlanan deneme sınavları düzenlendiği bildirildi. Açıklamada, 5 özgün deneme sınavının www.tesakademi.com üzerinden 19-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında öğretmen adaylarının erişimine sunulduğu kaydedildi. Bu deneme sınavlarında Genel Kültür-Genel Yetenek Testi 120 sorudan, Eğitim Bilimleri de 80 sorudan oluşmakta ve her testte ÖSYM standartlarına göre 200 soru yer aldığı belirtildi.  

  Kpss adaylarina ucretsiz deneme sinavi 1 - yerel haberler - haberton
  Kpss adaylarına ücretsiz deneme sınavı

  ‘GELECEĞİN ÖĞRETMENİ ARKADAŞLARIMIZA DESTEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ’

  Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sendikanın www.tesakademi.com adlı online bir eğitim platformu kurarak üyelerimize yönelik sınavlara hazırlık eğitimlerinin, elektronik kitap desteği ve deneme sınavları hazırladığını hatırlatarak, bu kapsamda genç meslektaşların talebi üzerine Türk Eğitim-Sen’in KPSS hazırlık sürecinde öğretmen adaylarına deneme sınavları hizmeti vermeye karar verdiğini söyledi.

  Alanında uzman akademisyen ve eğitimciler tarafından hazırlanan 5 özgün deneme sınavı ile bu kapsamda hazırlanan bin sorunun geleceğin öğretmeni genç meslektaşların kullanımına sunulduğunu kaydeden Geylan, Türk Eğitim-Sen’in bu hizmetinin ücretsiz olduğunu bildirdi. Geylan, “Bu hizmet sayesinde sınava hazırlık sürecine konu çalışmayı bitirmiş, soru çözerek öğrendiklerini pekiştirmek ve eksikliklerini gidermeye çalışan geleceğin öğretmeni arkadaşlarımıza destek olmayı amaçlıyoruz.

  Kıymetli meslektaşlarımız, sınav sonrasında, atama sürecinde ve atandıktan sonra meslek hayatınız boyunca bir güven kapısı olarak Türk Eğitim Sen’i her zaman yanınızda göreceksiniz. Türk Eğitim Sen üyeleri, temsilcileri, teşkilatları sizler için güvenli bir liman, güler yüzlü bir dost ve sağlam bir kale olarak sendikal mücadelesine devam edecektir. Bu vesile ile sunmuş olduğumuz bu hizmetin hayırlı olmasını diliyor, KPSS’de geleceğin öğretmeni genç meslektaşlarımıza başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler