TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaÖne ÇıkanKöyceğiz yangınında 14'üncü gün

Köyceğiz yangınında 14’üncü gün

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Köyceğiz yangınında 14’üncü güne girilirken yangın söndürme çalışmaları devam ediyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde makilik alanda başlayıp ormanlık alana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları 14’üncü günde sürüyor.

Milas ve Bodrum’da söndürme çalışmalarının gerçekleşmesi sonrası Muğla’da yangının sürdüğü tek yer olan Köyceğiz’de de çalışmalar aralıksız devam ediyor. İlçedeki söndürme çalışmalarının 14’üncü gününde Sandıraz Dağı ve Çiçekbaba zirvesi arasındaki vadide süren yangına sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan 12 helikopterle müdahale ediliyor.

Öte yandan dün akşam bölgeye, Azerbaycan ekibi de geldi. Azerbaycan Fevkalade Hariciye Nazırlığı’na bağlı 710 arama kurtarma ve itfaiye ekibi, 93 itfaiye aracı ve 1 helikopter yangına müdahale ediyor. Alevlerin vadide olmasından dolayı arazözler ve iş makineleriyle yeni yolların açılmasına da devam ediliyor.

Koycegiz yangininda 14uncu gun 2 - öne çıkan - haberton
Köyceğiz yangınında 14’üncü gün

AZERBAYCANLI İTFAİYECİ: BURASI BİZİM MEMLEKETİMİZ

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde makilik alanda başlayıp ormanlık alana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Azerbaycan ekibi de çalışmalara katılıyor. Azerbaycan yangın söndürme ekibinden itfaiyeci Albay Reşat Bayramov, ortak çalışma neticesinde 10 hektarlık alanın söndürüldüğünü söyledi. Türk ekipleriyle birlikte koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirten Bayramov, “Dün akşam Köyceğiz‘e geldik. Geldiğimizde rüzgarın etkisiyle alevler çok büyümüştü. Biz, Türk kardeşlerimizle birlikte ortak bir şekilde hareket ettik. Alevler vadinin içindeydi. Hava karanlıktı ancak oraya indik. Yaklaşık 7 saat süren çalışmanın ardından 10 hektara yakın alanı söndürmeyi başardık. Şimdi de bölgede soğutma çalışmalarını yapıyoruz. Türk kardeşlerimizle bir olup bu bölgedeki yangını defettik” dedi.

Türkiye’nin kötü gününde Türk insanının yanında olmayı kendilerine borç bildiklerini söyleyen Bayramov, “Bu bizim görevimiz. Çünkü biz kardeşiz. İyi günde yanımızda herkes olabilir. Ancak kardeşlik böyle günlerde ortaya çıkar. Bizler yorulmayız. Burada çok güzel karşılandık. Pınarköy ve Kavacık’ta görev yaparken, oradaki vatandaşlar her türlü misafirperverliği gösterdi. Devlet de bize çok yardımcı oluyor. Biz çok razıyız. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Önderimiz Haydar Aliyev’in dediği gibi biz ‘Bir millet iki devletiz’ ayrılmayız. Allah Türk’ü korusun. Kötü günlerde kardeşlerimizin yanında olmaya borçluyuz. Burası bizim memleketimiz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler