18.6 C
Ankara
18 C
İstanbul
23.7 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanKöy okullarında yüz yüze eğitim başladı

  Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kırıkkale’de eğitim gören öğrenciler, koronavirüs tedbirleri altında köy okullarında yüz yüze eğitime başladı.

  2020-2021 eğitim öğretim yılının 2’nci dönemi bugün başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle kent merkezlerinde uzaktan eğitim modeli uygulanırken, köy okullarında gerekli tedbirler alınarak yüz yüze eğitime geçildi. Kırıkkale’nin Yukarı Mahmutlar köyünde öğrenciler, ateşleri ölçülüp, dezenfektan kullanarak sınıflara girdi.

  Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı
  Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

  Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi de  ğrencilere süt ve bisküvi ikram etti. Tüfekçi, “Bu zaman içerisinde biz sürekli genel temizlik ve hijyen kuralları kapsamında okullarımızı gezdik, okul ziyaretleri yaptık; ama öğrencinin olmadığı yerde bu dört duvarın, okulun anlamsız olduğuna şahit olduk” dedi. 

  Van’da yüz yüze eğitimle öğretmen ve öğrencilerin hasreti bitti

  Van’daki okullarda kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında ikinci dönemin ilk ders zili çaldı. Hem öğrenciler hem de öğretmenler çok heyecanlı olduklarını ve okullarını çok özlediklerini söyledi.

  2020-2021 eğitim öğretim döneminde yarıyıl tatili bugün sona erdi. Van’a 40 kilometre uzaklıkta bulunan Tuşba ilçesi Ermişler Mahallesi’ndeki Dostluk İlk ve Ortaokulu’nda da bugün uzun sürenin ardından ilk ders zili çaldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler aylardır göremediği okullarını ve öğretmenleri görüp hasret giderdi. Öğrencilerden biri okullarını çok özlediklerini belirterek, “Okulumuzu, arkadaşlarımızı çok özledik. Evde çok sıkılıyorduk. Derslerimizden geri kalıyorduk. Artık derslerimizi yüz yüze eğitimle işleyeceğiz. İnşallah bu süreç böyle devam eder” diye konuştu.

  Öğretmenler de öğrencilerine kavuştukları için çok mutlu olduklarını söyledi. Öğretmen Hilal Öztürk, “Uzun zaman sonra öğrencilerimize kavuştuk. Bugün İstiklal Marşı’mızı okuduk. Koronavirüs kurallarına uyarak törenimizi yaptık. Yeni bir döneme başladık. İnşallah hayırlı ve sağlıklı bir dönem olur. Öğrencilerime kavuştuğum için çok mutluyum. Onlarda öğretmenlerini, arkadaşlarını, okul ortamlarını özlemişler. Onlara kavuştuğumuz için çok mutluyuz, çok heyecanlıyız. Öğrencilerimiz ev ortamından çok sıkılmışlar ve şu an çok mutlular” diye konuştu.

  Van'da yüz yüze eğitimle öğretmen ve öğrencilerin hasreti bitti
  Van’da yüz yüze eğitimle öğretmen ve öğrencilerin hasreti bitti

  Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’da okulu ziyaret ederek, öğrencileri bu ilk günlerinde yalnız bırakmadı. Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtan Başkan Akman, “Pandemi nedeniyle uzun süredir öğrencilerimiz okullarından ayrı kalmışlardı. Bugün okullarına kavuştular. Lütfen sosyal mesafe, hijyen ve maske takmaya dikkat edin” dedi.

  Kula’daki köy okullarında eğitim başladı

  Manisa’nın Kula ilçesindeki köy okullarında, kademeli yüz yüze eğitim başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş, köy okullarını ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet etti.   

  Milli Eğitim Bakanlığı geçen dönem koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçti. Ancak kademeli olarak 15 Şubat’ta yüz yüze eğitimin başlayacağının duyurulmasının ardından Türkiye genelindeki bütün okullar hazırlıklarını tamamladı. Manisa’nın Kula ilçesindeki köy okullarında 2020-2021 eğitim-öğretim döneminin 2’nci yarı yılında yüz yüze eğitime bugün başladı.

  Kula'daki köy okullarında eğitim başladı
  Kula’daki köy okullarında eğitim başladı

  ÖĞRENCİLERLE SOHBET

  Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş, beraberindeki şube müdürleri ile birlikte okulları ziyaret ederek; alınan koranvirüs tedbirlerini denetledi. Uzun bir aranın ardından tekrar eğitime başlayan öğrencilerle bir süre sohbet etti. Eğitim süreci boyunca öğrenci ve öğretmenlerin kurallara hassasiyetle uyması yönünde uyarılar yapılırken, okullarda dezenfekte ve temizlik çalışmalarının titizlikle yürütülmesi konusunda karar alındı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler