TRY - Türk Lirası
EUR
20,515
USD
18,810
GBP
23,127
CNY
2,790
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamKoruma altına alınan 4 yavru kurt doğaya bırakıldı

Koruma altına alınan 4 yavru kurt doğaya bırakıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ağrı’da yaklaşık 5 ay önce bulunup koruma altına alınan 4 yavru kurt, yeterli erişkinliğe ulaşınca doğal yaşam alanlarına bırakıldı

Kentte bir kişi, mayıs ayında kırsal alanda gördüğü, anneleri olmayan 4 kurt yavrusunun koruma altına alınması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Ağrı Şube Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi. Bölgeye giden ekiplerin koruma altına aldığı yavrular, Kars Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Koruma, Kurtarma, Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne gönderildi. Görevliler, burada yaklaşık 5 ay boyunca kurtların bakımlarını yapıp besledi.

Koruma altina alinan 4 yavru kurt dogaya birakildi 2 - yaşam - haberton
Koruma altına alınan 4 yavru kurt doğaya bırakıldı

Yeterli erişkinliğe ulaşan kurtlar doğaya bırakılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Ağrı Şube Müdürlüğü ekiplerince kafesle Ağrı’ya getirildi. Kurtlar, burada yeniden doğal ortamlarına bırakıldı. Ekipler, kurtların doğal yaşama uyumunu takip edebilmek amacıyla bölgeye fotokapan kurdu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler