TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKöpeklerin zehirli etle öldürülmesine tepki

  Köpeklerin zehirli etle öldürülmesine tepki

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Polis ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, köpeklerin zehirli etle öldürülmesine inceleme başlattı. Arzu Mermerci, “Bir otomobilden köpeklerin önüne bir şeyler fırlatıldığını gördüm. İyi niyetli biri besliyor diye düşündüm” dedi.

  Çankaya ilçesi Yaşamkent’te Arzu Mermerci’nin evinin karşısındaki boş arsada beslediği sokak köpeklerinden 2’si 1 ay önce, 1’i de önceki gün akşam saatlerinde araçtan atıldığı iddia edilen zehirli etlerden yemeleri sonucu öldü. Önceki gün meydana gelen son olayda etlerden yiyerek zehirlenen köpeklerden biri de veterinerde tedaviye alındı. Etlerden yiyen çevredeki kuşlardan bazıları da telef oldu. Arzu Mermerci, köpeğin öldüğünü görünce sinir krizi geçirdi.

  İhbar üzerine gelen polis ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme yaptı. Köpeklerden ve yedikleri etlerden alınan numuneler laboratuvar incelemesine götürüldü.

  Kopeklerin zehirli etle oldurulmesine tepki 1 - yaşam - haberton
  Köpeklerin zehirli etle öldürülmesine tepki

  Arzu Mermerci, bir otomobilden köpeklerin bulunduğu yere bir şey fırlatıldığını gördüğünü söyleyerek, “10 dakika sonra ölen köpeğimi buldum, yanında kuşlar da vardı. Etrafında da 4 parça zehirli et vardı. 1 ay önce de 2 köpeğim zehirlendi, aynı şekilde katlettiler. Biz bunların aşılarını, kısırlaştırmalarını yapıyoruz, beslemelerini yapıyoruz. Canlar gidiyor ve kimsenin umurunda değil. Dün olayın ardından sinir krizi geçirdim. Aynı kişinin yaptığını düşünüyorum. Evimden inmeden önce bir araç köpeklerin orada durdu, arabadan bir şeyler fırlatıldı. İyi niyetli biri besliyor sandım. Böyle bir şey olacağını bilseydim evden uçardım” dedi.

  Kopeklerin zehirli etle oldurulmesine tepki 2 - yaşam - haberton
  Köpeklerin zehirli etle öldürülmesine tepki

  2 gün önce komşularından köpekleri beslediği için tehdit aldığını söyleyen Mermerci, “Bunu yapanın yakalanmasını istiyorum. Bu canlar gitmesin. Nasıl insanın yaşam hakkı varsa, bu canların da yaşam hakkı var. Artık caydırıcı cezalar olmalı, yoksa bunun önünü alamayız. Ben artık köpeklerim için mezar kazmak istemiyorum. Orası açık alan ve park olduğu için çocuklar da etleri elleyerek ölebilirdi. Belediyeden bu tür olayların önüne geçebilmek için park ve çevresine güvenlik kamerası takılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler