26.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKöpeklerin kötü koşullarda bakılmasına tepki gösterdiler

  Köpeklerin kötü koşullarda bakılmasına tepki gösterdiler

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İzmir’in Tire Belediyesi Köpek ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanseverler, köpeklerin kötü koşullarda bakıldığını öne sürüp tepki gösterdi.

  1 yıldır hayvan hakları için mücadele verilen ve pek çok kez gündeme gelen barınakta, belediyenin söz verdiği gibi; hayvanların yaşam koşullarını bir an önce düzeltmesi isteniyor.

  Köpeklerin kötü koşullarda bakılmasına tepki gösterdiler
  Köpeklerin kötü koşullarda bakılmasına tepki gösterdiler

  Tire Belediyesi Köpek ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanseverler, geçen yıldan itibaren başlatmış oldukları mücadeleyi sürdürüyor. Birçok köpeğin açlıktan öldüğünü belirten hayvanseverler, koşulların iyileştirileceğine dair belediye tarafından söz aldıklarını ancak hala iyileştirme yapılmamasını söyleyerek tepki gösterdi.

  İzmir'in tire belediyesi köpek ve rehabilitasyon merkezi'nde hayvanseverler, köpeklerin kötü koşullarda bakıldığını öne sürüp tepki gösterdi.
  İzmir’in Tire Belediyesi Köpek ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanseverler, köpeklerin kötü koşullarda bakıldığını öne sürüp tepki gösterdi.

  Hayvanların mama sıkıntısı çektiği, birçoğunun uyuz olduğu ve ölüme terk edildiği iddia edildi. Öte yandan 1 yıldır hayvan hakları için mücadele verilen ve pek çok kez gündeme gelen barınakta hayvanların durumunun çok kötü olduğunu söyleyen Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Tire Temsilcisi Seher Kul, “Yaklaşık 1 yıldır bir mücadele içindeyiz. Yeni gelen belediye ile birlikte uzlaşma halinde yola çıktık ancak maalesef verdikleri sözleri tutmadılar. Tedavi yok.

  1 yıldır hayvan hakları için mücadele verilen ve pek çok kez gündeme gelen barınakta, belediyenin söz verdiği gibi; hayvanların yaşam koşullarını bir an önce düzeltmesi isteniyor.
  1 Yıldır Hayvan Hakları Için Mücadele Verilen Ve Pek Çok Kez Gündeme Gelen Barınakta, Belediyenin Söz Verdiği Gibi; Hayvanların Yaşam Koşullarını Bir An Önce Düzeltmesi Isteniyor.

  Mama ihalesine hala girilmedi. Temizlik anlamında çok kötü durumda. Hayvanlar ölüyor. Geçen yıl bir köpeğin bir köpeği yediğini gözlerimizle gördük. Uyuzdan hayvanların yırtındığını ve vücutlarının yaralar içerisinde olduğunu gördük. Şu an hala daha birçok köpek uyuzlu. Kanlı ishal var. Gençlik hastalığına kapılıp ölen yavrular var. Ciddi anlamda sıkıntılar var. Maalesef Tire Belediye Başkanı verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı” dedi.

  Birçok köpeğin açlıktan öldüğünü belirten hayvanseverler, koşulların iyileştirileceğine dair belediye tarafından söz aldıklarını ancak hala iyileştirme yapılmamasını söyleyerek tepki gösterdi.
  Birçok Köpeğin Açlıktan Öldüğünü Belirten Hayvanseverler, Koşulların Iyileştirileceğine Dair Belediye Tarafından Söz Aldıklarını Ancak Hala Iyileştirme Yapılmamasını Söyleyerek Tepki Gösterdi.

  KÖPEK MEZARLIĞINA ÇOCUK PARKI

  Barınağın içinde boş bir alan olduğunu söyleyen Kul, “Oraya kepçeleri getiriyorlar. Bir işçi, ölen köpekleri toplayıp çukurların içine gömüyor. Orası için bir projeleri vardı. O alana çocuk parkı yapmak istediler. Şimdi düşünüyorum ölen köpeklerin üzerinde bir park nasıl yapılabilir? Geçen hafta buraya gelerek mama bağışında bulunmak istedik. Barınağa girdiğimizde ziyaretçi saati olduğu için belediye veterineri ve barınak veterineri bize zaman ayıramadı. Biz gezmeye başladık.

  Ölecek durumda ve uyuzlu köpekleri gördük. Uyuzlu olmayan hayvanların da uyuzlu olanların yanına koyulması sebebiyle hastalık bulaşıyordu. Bu şekilde olmaması gerektiğini dile getirdik ama maalesef durum hakaret boyutlarına vardı. Bir köpeğin çok kötü durumda olduğunu görerek yanına girmeye çalıştım ancak izin verilmedi. Darp edildim ve şikayetçi oldum. Bizim mücadelemiz hayvanların aç kalmaması, sağlıklı koşullarda yaşaması, mama temin edilmesi ve aşılarının yapılması için. Belediyenin görevini yerine getirmesini istiyoruz” diye konuştu.  

  Uyuzlu olmayan hayvanların da uyuzlu olanların yanına koyulması sebebiyle hastalık bulaşıyordu.
  Uyuzlu Olmayan Hayvanların Da Uyuzlu Olanların Yanına Koyulması Sebebiyle Hastalık Bulaşıyordu.

  “AÇLIKTAN TAŞ KESİLİP ÖLDÜKLERİNİ GÖRDÜM”

  Tire’de yaşayan hayvanseverlerden Fulya Erdal, “Barınakta hayvanların birbirlerine karşı hırçınlaşmalarını gördüm. Açlıktan taş kesilip öldüklerini gördüm. Belli bir alanda ölüp gömüldüklerini duydum. Biz duyarlı arkadaşlarla gömülen yerleri açtırmak istiyoruz. Geçen yıldan beri mücadele veriliyor. Görüyorum ki hiç yaptırım yok. Böyle olduğu sürece bu hayvanlar ne kadar yaşamaya mücadele ederler bilmiyorum” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler