TRY - Türk Lirası
EUR
17,7798
USD
18,4748
GBP
19,9489
CNY
2,5811
22.4 C
Ankara
23 C
İstanbul
24.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKocaeli'nde yağmur ekili arazileri vurdu

Kocaeli’nde yağmur ekili arazileri vurdu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kocaeli’nde yağmur etkili olurken, ekili tarım arazileri sular altında kaldı. Yağışın gün boyu aralıklarla etkili olacağı belirtildi. 

Kocaeli’nde sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağış, aralıklarla etkili oldu. Kartepe ilçesinde ekili tarım arazilerini su bastı. Rögarların taşması ile yollarda da su birikintileri oluştu. Bir süre sonra yağmur etkisini kaybedince sular çekildi. Başiskele ilçesindeki Teknopark otoparkında ise bazı araçlar, sular içinde kaldı. İtfaiye ekiplerince mazgalların açılmasıyla sular tahliye edildi. Yağışın gün boyu aralıklarla etkili olacağı belirtildi. 

Kocaeli'nde yağmur ekili arazileri vurdu
Kocaeli’nde yağmur ekili arazileri vurdu

KARTEPE’DE CADDE VE SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde etkili olan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Ertuğrul Gazi Mahallesi’ndeki Kule Deresi taştı. Dere çevresindeki 5 evin zemin katlarını su bastı. Sürücüler sularla kaplanan yollarda araçlarıyla güçlükle ilerledi. İtfaiye ve belediye ekipleri, suları tahliye etmek için çalışma yaptı.

Evine su dolduğunu söyleyen Mehmet Özkan, “Sabah saatlerinde çok yağmur yağdı. Evin içerisine girmesini engelleyemedik. Beyaz eşyalarım, depoladığım yiyeceklerim ve eşyalarım ıslandı. Yetkililerin yardımcı olmalarını istiyorum” dedi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler