TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamKocaeli'de kötü kokunun kaynağı araştırılıyor

Kocaeli’de kötü kokunun kaynağı araştırılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kocaeli Valiliği, bazı ilçelerde etkili olan kötü kokunun kaynağının henüz tespit edilemediğini, detaylı incelemelere TÜBİTAK uzmanlarının da katılmasıyla devam edildiğini açıkladı.   

Derince, Gölcük ve Körfez ilçelerinde dün öğle saatlerinden itibaren hissedilen koku, çevredekileri rahatsız etti. Kötü koku nedeniyle gelen ihbarlar üzerine ekipler, bölgede inceleme başlattı. İlçelerin farklı noktalarında ölçüm ve inceleme yapan AFAD ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve belediye ekipleri, kokunun kaynağını tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada; TÜBİTAK uzmanlarının da dahil olduğu ekiplerin, kokunun yaygın hissedildiği bölgelerde ve çevrede faaliyet gösteren tesislerde incelemelerini sürdürdüğü belirtildi.

Kocaeli'de kötü kokunun kaynağı araştırılıyor
Kocaeli’de kötü kokunun kaynağı araştırılıyor

Kokunun kaynağının henüz tespit edilemediği kaydedilerek, “19 Ocak tarihinde Derince ve Körfez ilçelerindeki koku şikayetleri üzerine; dün saat 15.00’dan itibaren bugüne kadar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekiplerince Derince ve Körfez İlçelerinde faaliyet gösteren tesislerde ve bölgede incelemelerde bulunulmuştur. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğümüz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekiplerinin elinde bulunan teknik imkanlarla kokunun kaynağı henüz tespit edilememiştir. Bu nedenle daha detaylı inceleme yapılabilmek üzere TÜBİTAK uzmanları da dahil edilerek, valiliğimiz koordinasyonunda araştırmalara devam edilmektedir” denildi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler