TRY - Türk Lirası
EUR
15,2113
USD
13,4118
GBP
18,2485
CNY
2,1137
-6.4 C
Ankara
2.6 C
İstanbul
-3.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaKlinik araştırma bütçesi otellerde harcanıyor

  Klinik araştırma bütçesi otellerde harcanıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “TÜSEB tasarruf genelgesini takmadı, protokol eğitimi için “5 yıldızlı” toplantı düzenledi, klinik araştırma bütçesi otellerde harcanıyor” dedi.

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının (TÜSEB) 147 personelle 5 yıldızlı otelde düzenlediği eğitim toplantısını TBMM gündemine taşıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sunan Emir, “TÜSEB, tasarruf genelgesini hiçe sayarak 5 yıldızlı otelde toplantı yapıyor” dedi. Emir, toplantıda sunum yapan Şaban Kızıldağ’ın aynı zamanda AKP’nin Teşkilat Akademisi eğitimlerini verdiğini de dikkat çekerek, “Kızıldağ’a sunum için ne kadar ödendi?” sorusunu da yöneltti.

  TBMM gündemine taşıdı

  Klinik araştırmalar yürütmekle görevli olan TÜSEB’in 10-12 Kasım tarihleri arasında Antalya’da beş yıldızlı bir otelde toplantı düzenlediği ortaya çıktı. 147 personelin katılımının zorunlu tutulduğu programda katılımcılara Kişisel Gelişim Motivasyon, Protokol Kuralları, Resmi Yazışma Kuralları gibi eğitimler verildi. TÜSEB’in çok sayıda eğitim salonu olmasına karşın eğitimin Antalya’da beş yıldızlı bir otelde yapılmış olmasını eleştiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, söz konusu programı TBMM gündemine taşıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sunan Emir, şu ifadeleri kullandı:

  Tasarruf genelgesine uyulmadı

  “Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığının geçtiğimiz aylarda yayınladığı tasarruf genelgelerine uyulmuyor. Genelgede ‘Uluslararası toplantılar ve milli bayramlar hariç açılış, konferans, seminer, yıl dönümü ve benzeri kutlama ve organizasyonlara ilişkin faaliyetler nedeniyle gezi, kokteyl, yemek ve benzeri davetler düzenlenmeyecek, hediye verilmeyecek ve diğer adlar altında ödeme yapılmayacaktır’ denilmişti. Oysa TÜSEB, bu genelgeyi hiçe sayarak üstelik personelin de katılımını zorunlu tutarak, böyle bir toplantı organize etti.

  Kızıldağ’a sunum için ne kadar ödendi

  Protokol kuralları, personele çevrimiçi bir toplantıyla anlatılamaz mıydı? Öte yandan toplantıda sunum yapan Şaban Kızıldağ ise son dönemde AKP’nin programlarında boy gösteriyor. Kızıldağ, bir süredir AKP’nin Teşkilat Akademisi eğitimlerini veren kişi. Kızıldağ’a bu toplantı için ne kadar ödendiği de kamuoyuna açıklanmalıdır.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler