TRY - Türk Lirası
EUR
19,582
USD
18,642
GBP
22,754
CNY
2,673
8 Aralık 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKliçko rakiplerine fark attı

Kliçko rakiplerine fark attı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ukrayna halkı bugün yerel seçimler için sandık başına gitti. Kiev Belediye Başkanı ve eski Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Vitaliy Kliçko, resmi olmayan sonuçlara göre başkentte yüzde 47,8 oyla rakiplerine fark attı.

Ancak hiçbir aday yüzde 50’nin üzerinde oy alamazsa seçimlerin ikinci turu yapılacak. 

Ukrayna’da bugün koronavirüs salgını önlemleri kapsamında yapılan seçimlerde belediye başkanları ve yerel meclis üyeleri seçildi. ‘Rating’ adlı kuruluşun sandık çıkış anketine göre, Kiev Belediye Başkanlığı seçimlerinde, ‘Vuruş’ (UDAR) partisinden şimdiki Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko yüzde 47,8, Muhalefet Platformu-Yaşam İçin partisinden Oleksandr Popov yüzde 8,6, ‘Ses’ (Golos) partisinden ünlü komedyen Sergey Piritula yüzde 8,3, iktidar partisi Halkın Hizmetkarı’nın adayı İrina Vereşçuk yüzde 8 oy aldı.

Hiçbir adayın yüzde 50’nin üzerinde oy alamaması halinde, en yüksek oyu alan iki aday ikinci turda yarışacak. 

Kliçko rakiplerine fark attı

KORONAVİRÜSE YAKALANDI, OY KULLANAMADI 

Öte yandan dün koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan Kliçko, evde tedavi olduğunu ve oy kullanmaya gidemediğini duyurdu. Facebook hesabından yaptığı paylaşımda virüse yakalandığını duyuran Kliçko, “Dostlar, koronavirüs en uygunsuz anda ortaya çıktı. Kendimi korumaya çalıştım. Düzenli olarak test yaptırıyordum. Bugünkü testim pozitif çıktı” diye yazdı.

Sağlık durumunun iyi olduğunu ve evde izolasyona girdiğini aktaran belediye başkanı, çalışmalarını evde sürdüreceğini belirtti. Kliçko, 2014 yılından bu yana Kiev Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler