19.6 C
Ankara
24 C
İstanbul
26 C
İzmir
Pazartesi, Eylül 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKKTC'deki yangın söndürmeye İHA ve helikopterle destek

  KKTC’deki yangın söndürmeye İHA ve helikopterle destek

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Milli Savunma Bakanlığı KKTC’deki yangın söndürme çalışmalarına İHA ve helikopterlerle destek verildiğini açıkladı

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) orman yangını söndürme çalışmalarına insansız hava aracı (İHA) ve helikopterle havadan destek verildiğini duyurdu.

  Kktc'deki yangın söndürmeye i̇ha ve helikopterle destek
  KKTC’deki yangın söndürmeye İHA ve helikopterle destek

  Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “KKTC’nin Girne bölgesindeki dağlık arazide başlayan yangını söndürme çalışmalarına destek için Deniz Kuvvetlerimize ait bir İHA ile havadan görüntü aktarımı yapılmış, bir adet as 532 Cougar helikopterle de havadan keşif ve komuta kontrol sağlanmıştır.

  39’uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığına ait iş makinesi ve itfaiyeler ihtiyaten bölgede hazır beklemiştir. KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar ve Başbakanı Sayın Ersan Saner helikopterle keşif faaliyetine iştirak etmişlerdir. Yangın kontrol altına alınmıştır” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler