TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKKTC'de aşılama 15 Ocak'ta başlayacak

KKTC’de aşılama 15 Ocak’ta başlayacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, koronavirüse karşı KKTC’de aşılama 15 Ocak’ta başlayacak dedi.

KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, devlet televizyonu BRT’ye yaptığı açıklamada, koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama kampanyasının 15 Ocak’ta başlayacağını açıkladı. Pilli, Çin aşısı Sinovac‘ın ilk olarak sağlık çalışanları ile öncelikli yaş gruplarına yapılacağını söyledi. Şu an için tamamen kapanmanın söz konusu olmadığını vurgulayan KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun bugün toplantı yapacağını ve kısmi sokağa çıkma yasağının netleşeceğini belirtti.

AŞI ÖNCELİĞİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE YAŞLILAR

Kktc'de aşılama 15 ocak'ta başlayacak
KKTC’de aşılama 15 Ocak’ta başlayacak

Aşılarla ilgili bilgileri de paylaşan Bakan Pilli, “Türkiye ile eş zamanlı olarak 15 Ocak’ta sağlık çalışanları, huzurevinde kalanlar ve kronik hastalığı olanlar aşılanacak. “Çin’den gelen aşılar Türkiye’de 14 gün kontrol edilecek ardından kullanılmaya başlanacak. Altyapı hazırlıkları tamamlandı aşıların gelmesi bekleniyor” dedi.

KKTC’DE SON DURUM

Pilli, son 24 saatte bin 540 test yapıldığını, 18’i yerel 34 pozitif vakaya rastlandığını, 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 1 kişinin yoğun bakıma alındığını ve 14 kişinin taburcu edildiğini ifade etti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler