15.5 C
Ankara
18.1 C
İstanbul
19 C
İzmir
Cuma, Haziran 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKızılay'dan Hindistan halkına destek

  Kızılay’dan Hindistan halkına destek

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kızılay’dan Hindistan halkına destek olmak için gönderdiği iki kargo uçağı dolusu tıbbi malzeme başkent Yeni Delhi’ye ulaştı.

  Türk Kızılay, koronavirüs (Covid-19) salgınında zor günler yaşayan Hindistan halkına destek olmak için iki kargo uçağı dolusu tıbbi malzemeyi Ankara Etimesgut Havaalanı’ndan, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye gönderdi. Kızılay’dan yapılan açıklamada, tıbbi malzemelerin Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı’nda Hindistan Kızılhaç’ına teslim edildiği ifade edildi.

  BÜYÜKELÇİ SUNEL: KIZILAY’IN DESTEĞİ ÇOK KIYMETLİ

  Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’ın da katılımıyla Hindistan’a uğurlanan uçaklar başkent Yeni Delhi’deki Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı’na ulaştı. Havaalanında ekipleri karşılayan Türkiye’nin Hindistan Büyükelçisi Fırat Sunel, ülkede durumun çok ciddi boyutlara ulaştığını ve Kızılay’ın desteğinin bu anlamda çok kıymetli olduğunu vurguladı.

  Kızılay'dan hindistan halkına destek
  Kızılay’dan Hindistan halkına destek

  Pandeminin başından bu yana 46 ülkeye 26 milyon TL değerinde insani yardım malzemesini gönderen Kızılay, karşılamanın ardından üzerinde Türkçe, Hintçe ve İngilizce Mevlana’nın, “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var” sözü bulunan ve “Türkiye’den Hindistan halkına sevgilerle” yazan kolileri Hindistan Kızılhaçı görevlilerine teslim etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler