TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKızılay ve Tarım Kredi Birlik'ten ramazan kolisi

  Kızılay ve Tarım Kredi Birlik’ten ramazan kolisi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Kızılay ve Tarım Kredi Birlik A.Ş. iş birliğinde hazırlanan, içinde 12 ürün bulunan 13 bin 888 gıda kolisinin 81 ildeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına başlandı.

  Türk Kızılay, ramazan ayında yurt içindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 13 bin 888 gıda kolisi alımı için Tarım Kredi Birlik A.Ş. ile anlaştı. Gıda kolilerinin 81 ildeki Kızılay şubelerine dağıtımı kapsamında ilk sevkiyat daha önce gerçekleştirildi. Etimesgut’taki üretim yerleşkesinde hazırlanan 5 bin gıda kolisinin 81 ile dağıtımı yapıldı. Bugün de ikinci sevkiyat için 8 bin gıda kolisi hazırlandı. İçinde 12 farklı ürün bulunan gıda kolilerinin yüklendiği 5 TIR, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ve Tarım Kredi Birlik A.Ş. Genel Müdürü Kadir Aydın tarafından uğurlandı.

  ‘8 MİLYONU AŞKIN İNSANA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ’

  Kizilay ve tarim kredi birlikten ramazan kolisi 1 - yerel haberler - haberton
  Kızılay ve Tarım Kredi Birlik’ten ramazan kolisi

  Uğurlama öncesi konuşan Kerem Kınık, Kızılay ile Tarım Kredi Birlik arasındaki anlaşma kapsamında 81 ildeki ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi gönderildiğini söyledi. Kınık, “Bu kolilerimiz TIR’larla ülke genelindeki ihtiyaç sahiplerine doğru yola çıkacak. Yaklaşık 14 bin koli tedarikimiz var. Ramazan ayının başından beri sevkiyatlarımız devam ediyordu, bugün de 5 TIR sevkiyatı gerçekleştireceğiz.

  Kolilerimizin içerisinde 12 farklı ürün bulunmaktadır. Biz vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kuru gıda desteğini sağlamaya gayret ediyoruz. Bu yıl Kızılay yardımlarını ağırlıklı olarak nakit şeklinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bunun yanında yaklaşık 100 bin koli, şubelerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerimize ulaştırıldı. Kolilerle beraber kavurma konserveleri de hanelere ulaştırılıyor. Bu yıl 8 milyonu aşkın insana ulaşmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda 75 bin Kızılay gönüllüsü, 13 bin profesyonel çalışanımız sahada” diye konuştu. 

  Bu yıl zekatlarda kategorik ayrım yaptıklarını belirten Kınık, “Zekatlarımızı vatandaşlarımız dilediklerinde gıda desteği olarak verebiliyor. Dilediklerinde öğrencilere burs olarak veya yetimlere destek olarak verebiliyorlar. 1877’ye ‘fitre’, ‘fidye’ ya da ‘iftar’ yazarak gönderilen mesajda 40 liralık bir bağışı ihtiyaç sahiplerine kolayca ulaştırmış olacaksınız” dedi. 

  Kizilay ve tarim kredi birlikten ramazan kolisi 2 - yerel haberler - haberton
  Kızılay ve Tarım Kredi Birlik’ten ramazan kolisi

  ‘MARKET SAYISINI ARTIRACAĞIZ’

  Kadir Aydın ise çiftçilerin alın teriyle ektiği, ürettiği ürünleri piyasaya ezdirmeyerek değerinde aldıklarını belirtti. Aydın, “Bunun yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşlarından başta Kızılay olmak üzere bir çoğuna paketler hazırlıyoruz. Günlük kapasitemiz 25 bin, yıllık bugüne kadar ortalama 1 milyon 500 bin adet koli hazırladık. Yıllık hedefimiz bu konuda çok yüksek ve 2,5 milyon koli hazırlamayı düşünüyoruz. Çiftçinin alın terini ezdirmeden, tüketicinin de uygun fiyatla mal almasını temin edebilmeleri için market sayılarımızı binin üzerine çıkarttık. Bu sayıyı daha da arttıracağız” diye konuştu.

  Hazırlanan 8 bin gıda kolisi, 5 TIR’la çeşitli illerdeki Kızılay şubelerine gönderildi. Kızılay şubelerinde toplanacak gıda kolileri, daha sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler