TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamKızılay deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Kızılay deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kızılay deprem bölgesine intikal ettirdiği personel ve gönüllüleriyle yardım çalışmalarına devam ettiğini duyurdu. Psikososyal destek ekiplerini de sahaya yönlendiren Kızılay, barınma, beslenme ve kan sevkiyatını da devam ettirdiğini açıkladı.

Kızılay depremden etkilenen bölgelerde 68 ikram aracı, 19 mobil mutfak, 5 sahra mutfağı, 4 mobil ikram aracı, 2 mobil fırın ve 1 konteyner mutfak ile beslenme desteği sağlıyor. Kızılay, afetin 2 gününe yaklaşırken 600 bin kişilik beslenme desteği verdi. 400 bin adet de ikram malzemesi dağıtan Kızılay ayrıca 10 bine yakın battaniye ve 80 bin litre suyu vatandaşların hizmetine sundu.

Kızılay deprem bölgesinde yardım çalışmalarını sürdürüyor
Kızılay deprem bölgesinde yardım çalışmalarını sürdürüyor

İNSAN KAYNAĞI SEVKİYATI SÜRDÜRÜLÜYOR

İlk gün yaklaşık 2 bin personel ve gönüllüsünü böyleye sevk eden Kızılay, depremin ikinci gününde de insan kaynağı sevkiyatını sürdürüyor. Kızılay personeli ve gönüllüleri afetzedelere verilen beslenme ve barınma desteğinin yanı sıra arama kurtarma ekiplerine de lojistik destek sağlıyor.

YARDIMLAR HELİKOPTERLERLE AFET BÖLGESİNE ULAŞTIRILIYOR

Depremzedelere yardım ulaştırmak için zamanla yarışan ekipler, Elbistan’a karayoluyla ulaşımda sıkıntı yaşanması sebebiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait helikopterlerle su ve gıda kolilerini bölgeye transfer ediyor.

Kızılay deprem bölgesine intikal ettirdiği personel ve gönüllüleriyle yardım çalışmalarına devam ettiğini duyurdu. Psikososyal destek ekiplerini de sahaya yönlendiren kızılay, barınma, beslenme ve kan sevkiyatını da devam ettirdiğini açıkladı.
Kızılay deprem bölgesine intikal ettirdiği personel ve gönüllüleriyle yardım çalışmalarına devam ettiğini duyurdu. Psikososyal destek ekiplerini de sahaya yönlendiren Kızılay, barınma, beslenme ve kan sevkiyatını da devam ettirdiğini açıkladı.

KAN BAĞIŞI ZAMANA YAYILMALI

Kızılay afetin ilk gününde bölgedeki hastanelerin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerini mevcut stokları ile karşılarken, vatandaşlara da stokların yerine konulabilmesi için kan bağışı çağırısında bulundu. İlk gün verilen gönüllü kan bağışı sayısı 40 bin üniteyi geçti. Kızılay, kanın uzun süre saklanamayan bir tedavi aracı olduğunu hatırlatarak, kan bağışının günlere yayılması gerektiği uyarısında bulundu. Kızılay birimleri bugün ve önümüzdeki günlerde de ülke ihtiyacı oranında kan bağışı kabulünü sürdürecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler