TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatKızılay 154'üncü yıldönümünü kutladı

  Kızılay 154’üncü yıldönümünü kutladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kızılay 154’üncü yıldönümünü açılan bir sergiyle kutladı. Bu akpsamda kurulduğu 11 Haziran 1868 tarihinden bu yana Türkiye’de ve dünyada bünyesindeki fotoğraf sanatçılarının tanıklıklarını bir sergiye dönüştürdü.

  ‘Seven Faces of Humanity / İnsanlığın Yedi Yüzü’ isimli sergide katılımcıların eserlere temas etmesi ve etkileşimi sağlandı. Açılışına Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın katıldığı sergide insan yüzünün detaylarının daha iyi fark edilmesi için büyük ebatlar tercih edildi.  

  DÜNYA’DAKİ IZDIRABI DİNDİRMEK İÇİN DEVAM EDECEĞİZ”

  Kızılay 154'üncü yıldönümünü kutladı
  Kızılay 154’üncü yıldönümünü kutladı

  Serginin açılışında konuşan Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılay’ın dokunarak güldürdüğü acısını dindirdiği umut verdiği yüzler var. Düşüşüne hastalığına şahit olduğu yüzler. Bu yüzlerden yedi tanesini seçtik. Kızılay’ın 154’üncü yılı münasebetiyle bir sergi açılışındayız. Bu fotoğrafları Kızılaycı arkadaşlarımız çekti. Bu arkadaşlarımızın vizörlerinden sizlere ulaşan bu görüntüleri farklı bir sergileme tekniği ile sergilediler.

  İnsanların gözlerine bakabilmek yüzlerini görebilmek insanların yüzlerindeki ve gözlerindeki derinliği ifadeleri anlamı acıları hissedebilmek için biraz kendini aşmak gerekiyor. Hızlı akan bu zaman da insanın kendi içini bile göremediği bu dünyada bu çağda başkasının yüzüne bakmak başkasının derdini dertlenmek başkasının da var olduğunu onunda kıymetli bir varlık olduğunu görmek gerek. Belki de kazanmamız gereken en önemli meziyet bu.

  Kızılay 154'üncü yıldönümünü açılan bir sergiyle kutladı. Bu akpsamda kurulduğu 11 haziran 1868 tarihinden bu yana türkiye'de ve dünyada bünyesindeki fotoğraf sanatçılarının tanıklıklarını bir sergiye dönüştürdü.
  Kızılay 154’üncü yıldönümünü açılan bir sergiyle kutladı. Bu akpsamda kurulduğu 11 Haziran 1868 tarihinden bu yana Türkiye’de ve dünyada bünyesindeki fotoğraf sanatçılarının tanıklıklarını bir sergiye dönüştürdü.

  Biz 154 yıldır bildiğimiz işi yapıyoruz. İyilik yapıyoruz. 154 yıldır bu iyilik gemimizin seyrüseferi devam ediyor. Gönüllüleri çalışanları bağışçıları, destekçileri ile beraber. Bundan sonraki serüveninde de sizlerle beraber bu yolculuğa acılı yüzleri güldürmek için Dünya’daki ızdırabı dindirmek için devam edeceğiz. Sergimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

  Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık daha sonra Kızılay kurucuları Dr. Abdullah Bey, Kırımlı Dr. Aziz Bey, Serdar-ı Ekrem Ömer Lütfü Paşa için anıt mezarda düzenlenen anma törenine katıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler