TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaKişi başına gelir 3’te 1 yok oldu

  Kişi başına gelir 3’te 1 yok oldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Temel Karamollaoğlu, “Kişi başına gelirin ilk defa yedi yıl arka arkaya düştüğüne şahit olduk. Yani 2013-2020 yılları arasında kişi başına gelir 3’te 1 yok oldu” dedi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bu, vatandaşın halini göstermek için en acı tablo. Bir farklı açıdan mukayese edersek; en zengin %20 Türkiye’de milli gelirden aldığı pay %46,3’ten %47,5’e çıkmış” dedi.

  Karamollaoğlu, “En zengin %20’lik kısım hakikaten bir eli yağda bir eli balda gibi gözüküyor ama en yoksul %20’nin milli gelirden aldığı pay ise %6,2’den %5,9’a inmiş. Fakirin geliri düşüyor. Aslında olması icap eden bunun tam tersiydi. Biz; “zengin gene zenginliğini korudu, yerinde duruyor ama bak fakirin aldığı pay tam tersi %50 artmış” diyebilmeliydik! Bunu demedikten sonra siz vatandaşın derdi ile nasıl ilgileniyorsunuz”?

  Maalesef sürekli olarak fakirleşen bir ülkede yaşıyoruz ve bunun ifade ettiği mana; birilerinin porsiyonları büyürken, büyük bir kesimin porsiyonu da azalıyor. Allah yar ve yardımcımız olsun. Biz bu sıkıntıları dile getirmeye her hafta kendimizi mecbur hissediyoruz ama iktidar da sağırları oynamaya devam ediyor. Duymuyor, duymazdan geliyor. Duymadığın zaman halkın fakirliği ortadan kalkmıyor, sıkıntı ortadan kalkmıyor; o bir gerçek!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler