TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaÖne ÇıkanKış Tatbikatı 2023 'CİRİT' ile hedefleri 12'den vurdu

Kış Tatbikatı 2023 ‘CİRİT’ ile hedefleri 12’den vurdu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kars’ta zorlu hava şartlarında devam eden ‘Kış Tatbikatı 2023’ atış provasında askerler lazer güdümlü ‘CİRİT’ füzesi ile hedefleri 12’den vurdu.

Kars’ta 18 Ocak’ta başlayan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) planlı tatbikatı ‘Kış Tatbikatı-2023’, 19’uncu Kolordu Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde 14’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nca Kars’taki Şehit İstihkam Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı’nda devam ediyor.

Kış tatbikatı 2023 'ci̇ri̇t' ile hedefleri 12'den vurdu
Kış Tatbikatı 2023 ‘CİRİT’ ile hedefleri 12’den vurdu

Tatbikata Türkiye, Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, İtalya, Kazakistan, Kosova ve Özbekistan fiilen, Almanya, Bahreyn, Birleşik Krallık, Etiyopya, Katar, Kırgızistan, Kuveyt, Libya, Malezya, Moğolistan gözlemci olarak katıldı. Bin 758 personelin yer aldığı, 43 değişik türde 651 araç, 28 farklı tür ve çapta 865 silah kullanılan tatbikat, zor şartlar altında gerçekleştiriliyor.

CİRİT FÜZESİ ATIŞLARI

Şehit İstihkam Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı’nda bugün atış provaları yapıldı. Mehmetçik, bugün Roketsan tarafından üretilen lazer güdümlü ‘CİRİT’ füzeleriyle atış yaptı. Mehmetçik, hedefi 12’den vurdu.

Kars'ta zorlu hava şartlarında devam eden 'kış tatbikatı 2023' atış provasında askerler lazer güdümlü ‘ci̇ri̇t’ füzesi ile hedefleri 12'den vurdu.
Kars’ta zorlu hava şartlarında devam eden ‘Kış Tatbikatı 2023’ atış provasında askerler lazer güdümlü ‘CİRİT’ füzesi ile hedefleri 12’den vurdu.

Prova kapsamında bakımları yapılan ve namluları test edilen toplar da ateşlendi. Zorlu kış şartlarına rağmen başarıyla devam eden tatbikatta Mehmetçik hedefleri vurmakta zorlanmadı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler