TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKırıkkale'nin eğitim yatırımı 370 milyona çıktı

  Kırıkkale’nin eğitim yatırımı 370 milyona çıktı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırıkkale’deki eğitim yatırımlarına ilave yatırım yapılmasının kararlaştırıldığını belirterek, “Kırıkkale’nin eğitim yatırımını 70 milyon liradan 370 milyon liraya çıkardık” dedi.

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırıkkale‘ye ziyarette bulunarak, Kırıkkale Valiliği’nde düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Bakan Özer, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ile beraber toplantı gerçekleştirdi.

  ‘KIRIKKALE’NİN BÜYÜK BİR DESTEĞE İHTİYACI VAR’

  Kirikkalenin egitim yatirimi 370 milyona cikti 1 - yerel haberler - haberton
  Kırıkkale’nin eğitim yatırımı 370 milyona çıktı

  Toplantı sonrası konuşan Bakan Mahmut Özer, Kırıkkale’deki eğitim kalitesini artırma çalışmalarına ilişkin, “2022 yılında Kırıkkale’nin mevcut eğitim yatırımları 70 milyon lirayken bugünkü toplantıda eğitim kalitesini artırmak için 300 milyonluk ilave yatırım yapma kararı aldık. Dolayısıyla Kırıkkale’nin eğitim yatırımını 70 milyon liradan 370 milyon liraya çıkartmış bulunuyoruz.

  Eğitim binalarının, eski ve yaşlanmış olması nedeniyle Kırıkkale’nin büyük desteğe ihtiyacı var. 2022 yılında Kırıkkale’deki güçlendirme kapsamındaki çalışmaların tamamını nihayetlendireceğiz. Bakanlığımız, İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü, Kırıkkale Valiliği ile koordineli bir şekilde Kırıkkale’deki geciken güçlendirme çalışmalarının hepsini tamamlayacağız.

  Kirikkalenin egitim yatirimi 370 milyona cikti 2 - yerel haberler - haberton
  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırıkkale’deki eğitim yatırımlarına ilave yatırım yapılmasının kararlaştırıldığını belirterek, “Kırıkkale’nin eğitim yatırımını 70 milyon liradan 370 milyon liraya çıkardık” dedi.

  Yık yap kapsamında Naciye Pehlivanlı Saran Anadolu Lisesi, Yahşihan Cumhuriyet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu’nu, İsmet Aydınlı İlkokulu dahil edilecek. Mevcut okullarımızın büyük olanları çatı ve ıslak zeminlerle ilgili hızlı bir şekilde bu adımların tamamlanması için 15 milyon liralık ilave yatırımı kazandırmış olduk. 1, 2 ve 3’üncü kademedeki Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu da yenileyeceğiz. 6 anaokulu kuruyoruz merkez ve ilçelerde. Yeni anaokulları, özel eğitim anaokulları, özel eğitim uygulama okulları, ilkokul ve ortaokullar ile okulların güçlendirme çalışmalarını Kırıkkale’de 2022 yılı içinde tamamlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

  Valilik programının ardından Kırıkkale Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret eden Özer, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği iftar yemeğine katıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler