TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKiraz Deresi'deki köpük incelemesi sonuçlandı

Kiraz Deresi’deki köpük incelemesi sonuçlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kocaeli’deki Kiraz Deresi’deki köpük oluşumunun ardından alınan numuneler incelenirken, köpüğün mevsim dönüşlerinde sıcaklık farklılığından oluştuğu belirlendi.

Başiskele ilçesinde, sanayi kuruluşlarıyla iç içe olan Kullar Mahallesi’nden geçen Kiraz Deresi’nde oluşan beyaz köpük, halkı tedirgin etti. Mahalle muhtarının ihbarıyla geçen günlerde, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve Başiskele Belediyesi ekipleri tarafından köpüğün oluştuğu bölgede inceleme yapıldı.

Kiraz Deresi’deki köpük incelemesi sonuçlandı

Ekipler derede kirlilik ve herhangi bir kaçak deşarja rastlayamadı. Köpükten alınan numune, İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş. (İZAYDAŞ) laboratuvarına gönderildi. İlk tespitlerde köpüğün mevsim dönüşlerinde sıcaklık farklılıklarıyla oluştuğu belirlendi. Yapılan ihbarlarda köpürmenin sürmesi nedeniyle çevre ekiplerinin yeniden inceleme yapacağı öğrenildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler