TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaKılıçdaroğlu Sosyal Demokrasi Derneği'ni kabul etti

  Kılıçdaroğlu Sosyal Demokrasi Derneği’ni kabul etti

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Sosyal Demokrasi Derneği Genel Başkanı Sami Doğan ve yönetim kurulunu genel merkezde ağırladı. Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba eşlik etti.

  Kılıçdaroğlu; Ekonomi kriz noktasını aştı buhrana dönüştü

  Kılıçdaroğlu sosyal demokrasi derneği'ni kabul etti
  Kılıçdaroğlu Sosyal Demokrasi Derneği’ni kabul etti

  Ekim ayında genel kurulunu yaparak yönetimini yenileyen Sosyal Demokrasi Derneği (SDD), ilk yönetim kurulu toplantısının ardından ilk ziyaretini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptı. Kılıçdaroğlu SDD Genel Başkanı Sami Doğan ve yönetim kurulunu CHP genel merkezinde ağırladı. Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba eşlik etti.

  Bir saate yakın süren görüşmede SDD Genel Başkanı Sami Doğan derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdikten sonra gündemlerindeki ilk çalışmalarının “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” ve “Seçim Güvenliği” olduğunu ifade etti. Sosyal demokrasinin dünyada da yeni tartışmalarla kendini yenilemeye çalıştığını söyleyen Doğan, “sosyal demokrat ideoloji her yerde insanların yaşam kalitesini yükseltmek ve demokrasinin yerleştirilmesi için çözümler arıyor” dedi.

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yeni yönetimi ve başkanı kutladıktan sonra “önemli olan hızlı başlamak değil, istikrarlı ve sürekli bir çalışmayı yapabilmektir, sizden beklentim budur” dedi.

  Kılıçdaroğlu görüşmede şunları söyledi: “Sosyal Demokrasi Derneği çalışmaları ve deneyimleriyle önemli çalışmalar yapabilecek kapasitededir, yeni dönemde başarılar diliyorum. Sizden beklentim özellikle gençlerle ilgili çalışmalar yapmanız. Gençlere sosyal demokrasinin iyi anlatılması lazım. Önümüzdeki sorunların çözümünün sosyal demokrat yaklaşımlarla olacağına ve ülkemizin geleceğe en iyi şekilde ancak bu anlayışla taşınabileceğine gençlerin inanması önemlidir.

  Chp lideri kemal kılıçdaroğlu sosyal demokrasi derneği genel başkanı sami doğan ve yönetim kurulunu genel merkezde ağırladı. Görüşmeye chp genel başkan yardımcısı veli ağbaba eşlik etti.
  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Sosyal Demokrasi Derneği Genel Başkanı Sami Doğan ve yönetim kurulunu genel merkezde ağırladı. Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba eşlik etti.

  Ülkemiz büyük bir ekonomik çöküntü yaşıyor. Ekonomik kriz artık kriz noktasını aştı bir ekonomik buhrana dönüştü. Hepimizin önceliği bu ekonomik buhranın nasıl bir anlayışla aşılabileceğini düşünmek, bunun çözümleri üzerine çalışmak olmalıdır. CHP ekonomi masamız bu konuda çok büyük çaba sarfediyor, birlikte bu çalışmaları büyütmeliyiz. Bu sorunların çözümü öncelikle en kısa zamanda erken seçime gidilmesidir. Bu yönetim anlayışının değişmesi, Türkiye’nin demokratik süreçlerle yönetilmeye geçmesi ve yaralarını sarmaya başlamasıdır.”

  Görüşmede CHP liderine üzerinde isminin yazılı olduğu bir kalem armağan eden SDD Genel Başkanı Sami Doğan, “umarım bu kalemle CHP’nin iktidarında önemli kararlara imza atarsınız” dedi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu 10 Aralık tarihinde verilecek olan “SDD İnsan Hakları Ödül Töreni“ne davet etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler