TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaKılıçdaroğlu, Sol Parti heyeti ile görüştü

Kılıçdaroğlu, Sol Parti heyeti ile görüştü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sol Parti Başkanlar Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Sol Parti Başkanlar Kurulu üyeleri İlknur Başer, İsmail Hakkı Tombul ve Mehmet Soğancı’yı genel merkezde kabul etti. Basına kapalı yapılan toplantı yaklaşık 1 saat sürdü. Toplantıda Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti. 

Kilicdaroglu sol parti heyeti ile gorustuz - politika - haberton
Kılıçdaroğlu, sol parti heyeti ile görüştü

İsmail Hakkı Tombul, görüşme sonrası açıklamada bulundu. Tombul, bütün siyasi partileri ziyaret edeceklerini söyleyerek, “Bu dönemde bedelini bütün toplum kesimlerinin ödeyeceği hatayı yapmaya hiç kimsenin lüksü yok, hakkı da yok. Bu dönemde hem parlamento içinde hem parlamento dışında herkesin bir arada bu rejimin aşılması için toplumun en az yüzde 50’sinin taleplerini ifade eden tüm muhalif kesimlerin, emekçilerin, ezilenlerin, Kürtlerin, Alevilerin bütün taleplerini gören bir mücadele sürecinin örgütlenmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Kuşkusuz seçim çok önemli; ama seçimden sonra da bu tahribatların geriye döndürülmesi, bizden alınanların geri tekrar halka kazandırılması da güçlü bir mücadele gerektiriyor” dedi. 

Tombul, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili soruya, “Biz ısrarla adayın isminden çok hangi süreçte ve hangi taleplerle ortaya çıkacağını, mücadele sürecinde de nasıl savunacağını, Türkiye’deki emekçileri, ezilenleri, sol sosyalist yapısını ziyaret edip onları da gören bir mücadele süreci örgütleyecek mi buna bakıyoruz. Yoksa sadece isim değil önemli olan sürecin bütünlüklü işletilmesi” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler