TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaKılıçdaroğlu 'Geleceği Kur Festivali'ne katıldı

Kılıçdaroğlu ‘Geleceği Kur Festivali’ne katıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Geleceği Kur Festivali’ne katıldı.

Kılıçdaroğlu, “En büyük güvencem bu ülkenin gençleri. İktidarın değişmesini istiyorsanız sandığa gideceksiniz, oy kullanacaksınız ve tarihe ender bir miras bırakacağız” dedi. Konuşma sırasında Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘Aday olma’ tepkisi gösteren bir kişiye, çevredekiler tarafından müdahale edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde CHP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Geleceği Kur Festivali’ne katıldı. Etkinliği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da takip etti.

Kılıçdaroğlu 'geleceği kur festivali'ne katıldı
Kılıçdaroğlu ‘Geleceği Kur Festivali’ne katıldı

“BU SALONDA BİNLERCE ‘BAY KEMAL’ VAR”

Gençleri sandığa davet eden Kılıçdaroğlu, “Hiç endişe etmeyin, bunu yaptığınız andan itibaren dünya siyaset tarihine güzel bir armağan bırakacaksınız. Tarih, Türkiye’de gençler otoriter bir yönetime demokratik yollarla son verdi diye yazacaktır. Bu tarih sizin tarihiniz olacaktır. Tarihe geçtiğiniz not tüm dünya gençleri tarafından örnek alınacak. Bu salonda binlerce ‘Bay Kemal’ var, sizlere güveniyorum. Sakın unutmayın, iktidarın değişmesini istiyorsanız sandığa gideceksiniz, oy kullanacaksınız ve tarihe ender bir miras bırakacağız” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA ‘ADAY OLMA’ TEPKİSİNE MÜDAHALE 

Kemal Kılıçdaroğlu konuşma gerçekleştirdiği sırada tribünün arka sıralarda bulunan bir kişiye, Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘Aday olma’ tepkisi üzerine çevredekiler müdahale etti. Tepki sonrasında bu kişinin ağzının kapatıldığı görüldü.

Konuşmanın büyük bir kısmında sahnede bulunan led ekrana ‘Çankaya Köşkü’ görüntüsü yansıtıldı. Etkinlik kapsamında şarkıcı Edis ve Ozbi de konser gerçekleştirdi. Konser ve konuşmaları, çoğunluğu gençlerden ve partililerden oluşan kalabalık takip etti. Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından festivalden ayrıldı. Kılıçdaroğlu ayrıldıktan kısa bir süre sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da gösteri merkezinden ayrıldı

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler