TRY - Türk Lirası
EUR
15,3302
USD
13,4955
GBP
18,3964
CNY
2,1276
-4.3 C
Ankara
4.5 C
İstanbul
2.8 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaPolitikaCHP HaberleriKılıçdaroğlu: En büyük hakem halktır

  Kılıçdaroğlu: En büyük hakem halktır

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçime işaret ederek “En büyük hakem halktır. Sandığı koymak lazım” dedi

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Elmadağ ilçesinde muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri ile düzenlenen programda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, çok kavgalı hale geldiklerini, Türkiye’nin bu noktadan çıkması gerektiğini belirterek, “Madem Adem ile Havva’dan geliyoruz, niye kavga ediyoruz? Hepimiz kardeşiz o zaman. Hepimiz birbirimize insani olarak bakmak zorundayız. Güzel sözler söylemek zorundayız. Birbirimizin dertleriyle ilgilenmek zorundayız. Eğer bunu yapabilirsek emin olun, Türkiye çok hızlı büyür, kalkınır. Herkesin de karnı doyar. Yaşanan sıkıntıları siz de biliyorsunuz ben de biliyorum. Büyük sıkıntılar var. Bu sıkıntıları aşmamız lazım. Beraber aşmamız lazım. Sıkıntıları aşmanın yolu birlikte olmaktır. Sıkıntıyı yaratanlar da siyasilerdir ama sıkıntıyı çözecek olanlar da siyasilerdir” diye konuştu. 

  ” Sizler yetki verdiğiniz müddetçe Türkiye sorunlarını aşabilir. Bir iktidara görev verdiniz; görevini yapmaya çalıştı ama bugün geldiğimiz nokta belli”

  ‘HALKA GİTMEK LAZIM’

  Kemal Kılıçdaroğlu, siyasilerin önünü vatandaşın açacağını dile getirerek, “Sizler yetki verdiğiniz müddetçe Türkiye sorunlarını aşabilir. Bir iktidara görev verdiniz; görevini yapmaya çalıştı ama bugün geldiğimiz nokta belli. Piyasalar, mutfaklar yangın yeri. Buradan çıkması lazım Türkiye’nin. Çıkmasının yolu da değişikliktir, değişimdir. En büyük hakem halktır. Halka gitmek, oyunu istemek lazım. Sandığı koymak lazım. Sandığın gereği neyse başımızın üstüne, bunu yapmamız lazım. Bunu yapabilirsek emin olun Türkiye’yi büyütürüz, kalkındırırız” dedi. 

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, ekonomideki gelişmelere ilişkin “Şimdi hepimiz geldik dolara endekslendik; ‘Dolar nereye gidiyor’, ‘Dolar düştü’, ‘Dolar yukarı çıktı’, ‘Dolar aşağı indi’. Çocuğunu akşam yatağa aç yatıran anne, hangi dolarla ilgilenecek? Doları var mı bunun? Yok. Dolayısıyla bugün açlık, sefalet ve yoksulluk var Türkiye’de. Bunun çözülmesi lazım. Her çocuğun yatağa karnı tok yatması lazım. İmkanlar vermek lazım. O imkanlar olmazsa sorunu çözemeyiz” diye konuştu. 

  ” Bayrağımız ve vatanımız bizim kırmızı çizgimizse biz 84 milyon insan kucaklaşmak zorundayız, beraber olmak zorundayız. “

  ‘AYRIMCILIKTAN HERKES KAYBEDER’

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Elmadağ Belediyesi Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Törende Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra genel başkan yardımcıları Seyit Torun ve Tuncay Özkan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve çok sayıda kişi yer aldı. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, “Bayrağımız ve vatanımız bizim kırmızı çizgimizse biz 84 milyon insan kucaklaşmak zorundayız, beraber olmak zorundayız.

  Aynı havayı teneffüs ediyoruz dolayısıyla beraberlikte güç doğar, ayrımcılıktan ise herkes kaybeder. Belediye başkanı arkadaşlarıma şu talimatı vermiştim; ‘Kesinlikle oy versin veya vermesin, herkese eşit davranacaksınız. Fakir mahalleler varsa oraya pozitif ayrımcılık yapacaksanız’. Belediye başkanımız da bu felsefeden yola çıkarak size hizmet ediyor. Bizim belediye başkanlarımız sadece CHP’nin belediye başkanları değil ‘Millet İttifakı’nın belediye başkanlarıdır dolayısıyla toplumun her kesimini kucaklamak zorundadırlar” dedi.

  “Millet İttifakı’nın 13’üncü cumhurbaşkanı Türkiye’nin bütün sorunlarını, azimle kararlılıkla hoşgörüyle çözecektir “

  ‘UMUTSUZLUK BİZE YAKIŞMAZ’

  Zor günlerden geçildiğini belirterek, kimsenin umutsuzluğa kapılmamasını isteyen Kılıçdaroğlu, “Umutsuzluk bize yakışmaz. Güzel ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz. Birlikte ve beraber yaşarsak aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Hepinizin huzurunda ‘Millet İttifakı’ olarak söz veriyoruz. İnşallah göreceksiniz ‘Millet İttifakı’nın 13’üncü cumhurbaşkanı Türkiye’nin bütün sorunlarını, azimle kararlılıkla hoşgörüyle çözecektir” diye konuştu.

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından aralarında park ve kültür evinin de bulunduğu yerlerin açılışını gerçekleştirdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler