TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaKılıçdaroğlu DEAŞ'lı sanığın davasına katılmak istiyor

  Kılıçdaroğlu DEAŞ’lı sanığın davasına katılmak istiyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu DEAŞ’ın sözde ‘Türkiye vilayeti sorumlusu’ Kasım Güler’in yargılandığı davaya, avukatı aracılığıyla katılma talebinde bulundu.  

  MİT’in 15 Haziran 2021’de Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonla yakalanan, DEAŞ’ın sözde ‘Türkiye vilayeti sorumlusu’ Kasım Güler, Türkiye’ye getirilerek tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Güler hakkında ‘anayasayı ihlal’ ve ‘tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme’, ‘sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermileri satın alınması, taşınması, bulundurulması’ ve ‘6136 sayılı yasaya muhalefet’ suçlarından dava açıldı.

  Kılıçdaroğlu deaş'lı sanığın davasına katılmak istiyor
  Kılıçdaroğlu DEAŞ’lı sanığın davasına katılmak istiyor

  İKİNCİ KEZ SAVUNMA İÇİN SÜRE İSTEDİ

  Ankara 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık ve avukatı ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Mehmet Can Keysan katıldı. Avukat Keysan, sanığın, DEAŞ’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast planladığı yönündeki ifadeleri nedeniyle suçtan zarar görme ihtimaline karşı katılma talebinde bulunduklarını belirterek, dilekçeyi mahkemeye sundu.

  Davanın ilk celsesinde avukatı ile görüşemediği gerekçesiyle savunma yapmayan sanık Güler, bu kez 7 klasörden oluşan iddianamenin tamamını inceleyemediğini belirterek, mahkemeden tekrar savunma hazırlamak için süre istedi. Sanığın süre talebini kabul eden mahkeme heyeti, Kılıçdaroğlu’nun katılma talebinin de sanık savunmasının ardından değerlendirileceğini belirtti. Tutukluluk halinin devamına hükmedilen sanığa, sonraki celsede savunma yapmaması halinde susma hakkını kullanmış sayacağı ihtarında da bulunuldu. Duruşma ertelendi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler