TRY - Türk Lirası
EUR
19,249
USD
18,638
GBP
22,273
CNY
2,603
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaÖne ÇıkanKılıçdaroğlu Cumhurbaşkanına tazminat ödeyecek

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanına tazminat ödeyecek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanına tazminat ödeyecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bir konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle açılan davada 50 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Ankara 37’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın ile Kılıçdaroğlu’nun avukatı Mehmet Can Keysan katıldı. Duruşmada, Kılıçdaroğlu’nun avukatı Keysan, reddi hakim talebinde bulunduğu dilekçesini dava dosyasına sundu. Erdoğan’ın avukatı Aydın, talebin davayı uzatmaya yönelik olduğunu belirterek, mahkemenin esas hakkındaki kararını açıklamasını istedi. Mahkeme, reddi hakim talebini reddederek, taraflara son beyanları için söz verdi. 

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanına tazminat ödeyecek
Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanına tazminat ödeyecek

Avukat Hüseyin Aydın, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Davalının dava konusu açıklamasında; aynı ihalenin, 3 kat fiyatla başka birine verildiği ve ödeme yapıldığı hususuna dair ekranda gösterdiği belgeyi dosyaya sunmadığı gibi böyle bir belge de bulunmamaktadır” dedi. 

Avukat Keysan ise reddi hakim dilekçesinin geri çevrilmesinin usul ve yasaya aykırı olduğunu aktararak; müvekkilinin beyanlarının ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini ve davanın reddini talep etti. 

Beyanların ardından kararı açıklayan mahkeme, davanın kısmen kabulüne karar vererek, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a 50 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler