TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıKeyvan Havacılık Airshow'daki yerini alıyor

Keyvan Havacılık Airshow’daki yerini alıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Havacılık sektörüne yerli navigasyon veri tabanı hizmeti veren Keyvan Havacılık, en son teknoloji çözümleri ve yeniliklerini 13’üncü İstanbul Airshow’da ziyaretçilerle buluşturacak.

Avrupa Emniyet Ajansı (EASA) tarafından onaylanmış navigasyon veri tabanını üreten Keyvan Havacılık, bu sene 13’üncüsü düzenlenen Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı İstanbul Airshow’da yerini alıyor. Havacılık endüstrisi için en önemli etkinliklerden biri olarak kabul edilen ve 6-8 Ekim tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek olan fuar, geniş bir alanda ziyaretçilerini ağırlayacak.

Konuya ilişki konuşan Keyvan Havacılık CEO’su Mehmet Keyvan, Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda hız verdiğimiz çalışmalarımızla sektörün dışa bağımlılığını azaltmaya yönelik önemli adımlar gerçekleştirdik. Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından verilen, uluslararası LOA TİP 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası’nı almaya hak kazanan şirketimiz, bu sertifika ile Boeing, Airbus ve Lufthansa’ya bağlı üç firmadan sonra dünyadaki sayılı şirketlerden biri olarak bir ilke imza attı. 

Türkiye’nin yerli ve milli üretimine katkı sunacak bu adımlarımızı daha ileriye götürme hedefimize, yeni işbirliklerimizle devam edeceğiz. Türkiye’nin savunma ve havacılık alanındaki stratejik konumunu daha da güçlendirmesi açısından büyük önem taşıyan İstanbul Airshow’da da ülkemize ve sektörümüze yakışır nitelikte uluslararası bir anlaşmaya imza atacağız” diye konuştu.

HEDEF PAZARLARDAKİ ETKİNLİĞİNİ ARTIRMAYI AMAÇLIYOR

Dünya çapında 26 binden fazla havalimanı ile sivil, özel ve askeri kategorileri içeren 33 bini aşkın pisti de içine alan binlerce prosedür, kısıtlı bölge ve yasak bölgeye yönelik kapsamlı bir veri tabanı çözümü sunduklarını belirten Keyvan, “Özellikle yerli ve milli bir şirket olarak verdiğimiz kaliteli ve güvenilir hizmetle hedef pazarlarındaki etkinliğimizi artırmayı amaçlıyoruz. Tamamen kendi geliştirdiğimiz bu teknoloji ile ürettiğimiz havacılık verileri sayesinde Türkiye’nin dışa bağımlılığını sonlandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler