24 C
Ankara
19.5 C
İstanbul
29.1 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKestanenin adet fiyatı 1 TL'yi geçti

  Kestanenin adet fiyatı 1 TL’yi geçti

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Adana’da çiğ olarak kilosu 20 TL, pişmişinin ise 80 TL’ye çıktığı kestanenin adet fiyatı 1 TL’yi geçti.

  Seyyar kestane satıcısı Ahmet Yüksel, 1 kilo kestane ile 1 kilo pirzolanın fiyatının aynı olduğunu söyledi.

  Kestanenin adet fiyatı 1 tl'yi geçti
  Kestanenin adet fiyatı 1 TL’yi geçti

  Kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan kestane, havaların soğumasıyla tezgahlardaki yerini aldı. Çiğ kestanenin kilosu 20-25 TL arasında, pişmişinin kilosu ise 80 TL’ye satılıyor. Adana’da, seyyar tezgahta uzun yıllardır kestane satan Ahmet Yüksel, kestanenin pişirilirken çok fazla fire verdiğini belirterek, “Kestanenin maliyeti bize 40 TL oluyor. O yüzden 80 TL’ye satıyoruz. Zaten kimse 1 kilo almıyor. Herkes 5-10 TL’lik alıp nefsini köreltiyor. 1 kilo kestanenin fiyatı 1 kilo pirzolaya eşit oldu diyebiliriz” dedi.

  Adana'da çiğ olarak kilosu 20 tl, pişmişinin ise 80 tl’ye çıktığı kestanenin adet fiyatı 1 tl'yi geçti.
  Adana’da çiğ olarak kilosu 20 TL, pişmişinin ise 80 TL’ye çıktığı kestanenin adet fiyatı 1 TL’yi geçti.

  Birinci kalite kestanelerin fazla talep görmesinden dolayı pahalı satıldığını belirten Hüseyin Kalyoncuoğlu, “Kestaneyi pişirirken neredeyse yüzde 15 fire veriyoruz. Bu yüzden de fiyatları biraz yüksek. O yüzdende pişmiş kestanenin tanesi ekmek fiyatına satılıyor” diye konuştu.

  Bütün kış boyunca odun sobası yaktığı her gün kestane pişirip yediğini belirten Sibel Yıldız, pişmiş kestane fiyatlarının pandemi nedeniyle yükseldiğini söyledi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler