TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKesilmekten kurtarılan atlar sahiplendirildi

  Kesilmekten kurtarılan atlar sahiplendirildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından kesilmekten kurtarılan at ve eşekler sahiplendirildi.

  Arifiye ilçesi Kumbaşı Mahallesi’nde, geçen yıl Aralık ayında, nehir kenarında bir grubun at keseceği bilgisi üzerine jandarma baskını düzenlendi. Engin H., farklı illerden satın aldığı ve TIR ile ilçeye getirdiği atları, ticari ve yetiştirme amaçlı temin ettiğini söyledi. Jandarmanın yaptığı aramada bıçak, masat, poşet, el kantarı, ilaç, enjektör ve demir askı bulundu. Engin H. ve yanında bulunan akrabaları, delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. 39 at, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce yediemine alındı.  

  Engin H., ocakta ise arkadaşıyla Adapazarı Köprübaşı Mahallesi’nde kestiği 2 atı parçalarken yakalandı. Adliyeye sevk edilen 2 şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Yediemine götürülen at ve eşekler de Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman’ın ahırında bakıma alındı.  

  Kesilmekten kurtarılan atlar sahiplendirildi
  Kesilmekten kurtarılan atlar sahiplendirildi

  Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün koordinesinde tedavileri ve bakımları yapılan, kayıt altına alınan 60 at ve eşeğin sahiplendirilmesine karar verildi. Atların bir kısmı sportif amaçlı faaliyet gösteren tesislere gönderilirken, bir kısmı da tarımla uğraşan çiftçilere ücretsiz verildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler