TRY - Türk Lirası
EUR
18,1731
USD
18,5565
GBP
20,6437
CNY
2,6077
13.3 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
16 C
İzmir
3 Ekim 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriKerem Kamal altın madalya kazandı

Kerem Kamal altın madalya kazandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında 60 kiloda mücadele veren Kerem Kamal altın madalya kazandı.

Grekoromen stilde 60 kilo final maçında, Avrupa Şampiyonu Ermeni asıllı Bulgar sporcu Armen Edmond Nazaryan ile karşılaşan Kamal, rakibini 5-0 yenip kürsünün en üst basamağına çıktı.

Kerem kamal, avrupa şampiyonu oldu
Kerem Kamal, Avrupa şampiyonu oldu

Kerem Kamal madalyasını aldı

Kerem kamal madalyasini aldi 7706 dhaphoto1 - spor haberleri - haberton

Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stil 60 kiloda altın madalya kazanan Kerem Kamal, kürsüye çıkarak madalyasını aldı.

Büyüklerde ilk altın madalyasını kazanan ve maçın ardından Türk halkına söz veren Kamal, “Dünya şampiyonu olabilmek için elimden geleni yapacağım ve madalyayı ülkeme kazandıracağım” dedi. Son 4 Avrupa Şampiyonası’nda da madalya alma başarısı gösterdiğine dikkat çeken Kerem, “Çok şükür bu sefer şampiyonluk nasip oldu. Büyüklerde ilk altın madalyam. Umarım bu başlangıç olur. Örnek bir sporcu olmak istiyorum” diye konuştu.

Gençlerde 3 kez dünya şampiyonu olan Kerem, “Sırada Dünya Şampiyonası, 2024 Paris Olimpiyatları var. Benim burada olmamı sağlayan Süleyman Güngör hocamın ellerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler