TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamKentsel dönüşüm çalışmasında evinin duvarı yıkıldı

Kentsel dönüşüm çalışmasında evinin duvarı yıkıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da, kentsel dönüşüm çalışmasında iş makinesinin kepçesi bitişikteki binaya çarpınca, duvar yıkıldı. Yatak odasında bulunduğu sırada duvarın yıkıldığını fark eden İsa Büyükkuzukıran, kaçarak son anda kurtuldu.

Olay, Sincan ilçesi Ankara Caddesi’nde meydana geldi. Kentsel dönüşüm kapsamındaki binanın yıkımı için iş makinesi ile çalışma başlatıldı.

Yıkım sırasında iş makinesinin kepçesi bitişikteki apartmanın duvarına çarptı. Binanın 2 ve 3’üncü katlarındaki dairelerin duvarları yıkıldı. 3’üncü katta yatak odasında bulunduğu sırada duvarın yıkıldığını fark eden İsa Büyükkuzukıran, kaçarak son anda kurtuldu. Duvarın odanın içine yıkılmasıyla büyük hasar oluştu. İsa Büyükkuzukıran ile alt katta evinde hasar oluşan Eda Bozdaş, yıkımı gerçekleştiren müteahhit hakkında şikayette bulundu.

Kentsel donusum calismasinda evinin duvari yikildib - yaşam - haberton
Kentsel dönüşüm çalışmasında evinin duvarı yıkıldı

‘SANİYELERLE KURTULDUK’

İsa Büyükkuzukıran, kazadan saniyeler ile kurtulduğunu belirterek, “Sabah kalktığımızda ses vardı. Eşim sesten rahatsız olduğu için kızımın odasına gitti. O esnada kızım yanıma geldi. Sonra kızım ‘baba ben su içip geleyim’ dedi. Tam kapıdan çıktı, duvar üstümüze geldi. Duvarın geldiğini gördüğüm an kendimi gardırop ve yatağın arasına attım. O anda şok oldum. Belli bir süre konuşamadım. Sonra duvar yıkıldı. Yere düşen molozlar nedeniyle kapıyı açamadım. Eşim, kızım ve oğlum çıldırmış vaziyetteydi. Bütün mobilyalarım gitti. Kızımın telefonu, halılar, battaniyelerim paramparça oldu. Kızım su içmeye kalkmasaydı bu kazadan kurtulamazdı. Saniyeler ile kurtulduk. Müteahhit özür mahiyetinde tüm zararımızı karşılayacaklarını söyledi. Biz yine şikayette bulunduk” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler