TRY - Türk Lirası
EUR
18,2365
USD
18,5860
GBP
20,8262
CNY
2,6119
13.2 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
23 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamKedileri ezen sürücülere çocuklardan uyarı

Kedileri ezen sürücülere çocuklardan uyarı

İnceleme Puanı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir’in Buca ilçesi Gediz Mahallesi’nde çocuklar, oyun oynadıkları sokakta ’30 kilometre hız sınırı’ kuralını ihlal eden ve bu nedenle Kedileri ezen sürücüleri uyarmak için pankart hazırladı.

Buca ilçesi Gediz Mahallesi’nde yaşayan çocuklar, oyun oynadıkları sokakta bazı sürücülerin hız sınırını aşması nedeniyle birkaç kedi ezilince bir araya gelip uyarıda bulunmaya karar verdi. 30 kilometre hız sınırını ihlal eden sürücülere tepki gösteren çocuklar ‘Burası sokak yavaş geç’, ‘Yavaş geç çocuk var’ yazılı pankartlar hazırladı ve mahallede ‘Kedileri ezme bizi üzme’ sloganları attı. İzmir Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri de sürücülere anlamlı bir uyarıda bulunan çocuklara sorunun takipçisi olacaklarını söyleyip, onlara düdük hediye etti.

Kedileri ezen suruculere cocuklardan uyari 1 - yaşam - haberton
Kedileri ezen sürücülere çocuklardan uyarı

‘KEDİLERİMİZ GÖZÜMÜN ÖNÜNDE EZİLİYOR’

Sürücülerin çok hızlı otomobil kullandığını söyleyen Açelya Candaş (13), “Sürücüler hep bizim kedilerimizi eziyor. Bu sokaktan çok hızlı geçiyorlar. Oyun oynarken de rahatsız oluyoruz. Buna tepki göstermek için pankartlar hazırladık ve bu pankartları sürücülere gösterdik. Polis ekipleri yanımıza geldi ve hızlı sürücüleri engelleyeceklerini söyledi” dedi.

Çocuklardan Tuğçe Yanardağ (8) “Arabaların yavaş geçmesini istiyoruz. Bunun için arkadaşlarımızla beraber pankart hazırladık. ‘Kedileri ezme bizi üzme’ diyoruz. Kedilerimiz art arda gözümüzün önünde ezildiği için bunu yapmayı düşündük” ifadelerini kullandı.

Kedileri ezen suruculere cocuklardan uyari 2 - yaşam - haberton
İzmir’in buca ilçesi gediz mahallesi’nde çocuklar, oyun oynadıkları sokakta ’30 kilometre hız sınırı’ kuralını ihlal eden ve bu nedenle kedileri ezen sürücüleri uyarmak için pankart hazırladı.

Hızlı geçen araçlar kedileri ezdiğinde çok üzüldüklerini dile getiren Umut Berat Dost (12) ise “Sürücüler buradan 70- 80 hız ile geçiyor. Pankart hazırladık. Yavaş geçmeleri için her şeyi yaptık. Bizler kediler ezildiği için üzülüyoruz” dedi.

Mahallelilerden Sitem Ertürk de “Çocuklarımla birlikte biz her gün sabah akşam hayvanları besliyoruz ve sokak canlılarını koruyoruz. Onlar hayvanları çok seviyorlar ama gözlerinin önünde bu kurallara uymayan, 30 kilometre hız sınırını her gün ihlal eden kişiler kedileri eziyor. Çocuklar çok üzgünler ve bu üzüntülerini dile getiriyorlar. Polis ekiplerine ve muhtarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler