TRY - Türk Lirası
EUR
14,6060
USD
12,9010
GBP
17,1854
CNY
2,0245
13.3 C
Ankara
12.8 C
İstanbul
17.4 C
İzmir
30 Kasım 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKedi evleri Zeytinburnu Sahili'ne yerleştirildi

  Kedi evleri Zeytinburnu Sahili’ne yerleştirildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Havaların soğuması ile hayvanseverler tarafından plastik ve tahtadan yapılan kedi evleri Zeytinburnu Sahili’ne yerleştirildi.

  Yerel hayvan koruma gönüllüsü Arzu Yılandiloğlu “Bu sahil boyunca hayvanlar bizim gibi gönüllülere emanet. Hayvanlara biz gönüllüler bakıyor sadece. İlçe belediyeleri bakmıyorlar. Bu kulübeleri kimse atmazsa yaza kadar kalıyor” dedi.

  Havaların soğuması ile hayvanseverler de harekete geçti. Özellikle sahildeki hayvanların korunmaları için Zeytinburnu’ndaki hayvanseverlerce, kedi evleri konuldu. Sahil boyuna konulan 20 kedi evinin içine mama ve kumaş parçaları yerleştirildi. Her kış yeni kedi evleri yerleştirdiğini söyleyen hayvanseverler, yaklaşık 3 saatlik çalışma sonucu kedi evlerini konumlandırdı. Kedilerin ısınmak için konakladıkları evler rüzgar etkisi veya dış etkenler nedeniyle yerinden oynamaması için ağaçlara plastik kelepçe ile bağlandı. 

  Kedi evleri zeytinburnu sahili'ne yerleştirildi
  Kedi evleri Zeytinburnu Sahili’ne yerleştirildi

  “SOKAK HAYVANLARINA YAPTIĞIM MASRAF AYLIK 2 BİN LİRAYI BULUYOR”

  Yerel hayvan koruma gönüllüsü Arzu Yılandiloğlu “Kedi kulübeleri yaptık, içlerine mama koyduk. Havalar çok soğuk olduğu için yemek bulma sıkıntıları var. Soğuk olduğu için çoğu hayvan buz tutup ölüyor. Biz gönüllüler olarak sahil boyunca kulübe koyup besleme yapıyoruz. Kedi evleri konusunda belediyeler veriyor ama sahillere koymuyorlar. Sahildeki hayvanlar şehirdeki hayvanlara göre daha aç. Ben mesela her gün sahile geliyorum. 2 haftada 15 kilo mama sadece Zeytinburnu Sahili’ndeki kedilere gidiyor. Benim köpeklerim de var, aylık 2 bin lirayı buluyor yaptığım masraf” diye konuştu. 

  “HAYVANLAR BİZİM GİBİ GÖNÜLLÜLERE EMANET”

  Havaların soğuması ile hayvanseverler tarafından plastik ve tahtadan yapılan kedi evleri zeytinburnu sahili'ne yerleştirildi.
  Havaların soğuması ile hayvanseverler tarafından plastik ve tahtadan yapılan kedi evleri Zeytinburnu Sahili’ne yerleştirildi.

  Arzu Yılandiloğlu “Gördüğünüz gibi hayvanlar ne kadar zor durumdalar. Bu sahil boyunca hayvanlar bizim gibi gönüllülere emanet şu anda. Biz gönüllüler bakıyor sadece. İlçe belediyeleri bakmıyorlar. Bu kulübeleri de marangoz tanıdıklar sağ olsun her kış yardım ediyorlar. Bu kulübeleri kimse atmazsa yaza kadar kalıyor. Havalar ısınınca süpürgeciler toplayıp atıyor” diye konuştu. 

  “HAYVANSEVERLER OLARAK OLAĞANÜSTÜ BİR ÇABA GÖSTERİYORUZ”

  Gün aşırı sahilde vakit geçirdiğini dile getiren İsmail Kabımaklı “Bu aralar havalar çok soğuk hayvanlar üşüyor. Bu hanımlar gelip sabah öğle akşam için yemek veriyorlar. Biz besleyemiyoruz. Evde yemek artarsa onlara getiriyoruzö dedi. Hayvan Gönüllüsü Işık Aycan “Hayvanseverler olarak olağanüstü bir çaba gösteriyoruz ve bu çabalar bireysel çabalar. İlçe ve il belediyelerinin de ciddi anlamda desteklerini bekliyoruz. İnsanları da daha duyarlı olmaya çağırıyorum çünkü biz onların yaşam alanlarını kısıtlıyoruz” şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler