TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerModa ve KadınKEÇMEK'te kadınlar üretiyor

KEÇMEK’te kadınlar üretiyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

KEÇMEK’te kadınlar üretiyor, ürettikleri ürünlerle kazanıyor. Üretilen ürünler Keçikoop’ta gelire dönüşüyor.

KEÇMEK’TE ÜRETEN KADINLAR KAZANIYOR

Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) ve İŞKUR işbirliğinde sürdürülen meslek edindirme kurslarına Keçiörenli kadınlardan yoğun ilgi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Turgut Altınok, “KEÇMEK 2 bin öğrenciyle eğitimlerini sürdürüyor. Burada İŞKUR işbirliğinde açtığımız kurslarımız da bulunuyor. Merkezlerimizde hem el sanatları hem de akademik eğitimler veriliyor. Üretilen ürünler ise Keçikoop’ta gelire dönüşüyor” dedi.

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren KEÇMEK 11 kurs merkezi ve 1 atölyede 59 branşta sanat ve meslek edindirme eğitimleri veriyor. Geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla online olarak devam eden eğitimlerden ise 4 bin 800’den fazla vatandaş faydalandı. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte şuanda 2 bin kursiyer KEÇMEK’te eğitimlerine devam ediyor.

Keçmek'te kadınlar üretiyor
KEÇMEK’te kadınlar üretiyor

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok KEÇMEK öğrencilerinin ürettiği el emeği göz nuru ürünlerini belediyeye ait e-ticaret platformu Keçikoop’ta sattıklarını söyleyerek, “Burası aynı zamanda vatandaşımızın istihdamına katkı sunmak için hizmet veren önemli eğitim kurumlarımızdan biridir. Özellikle kadınlarımızın sosyalleşmesi ve meslek edinmesi açısından da kurs merkezlerimiz oldukça faydalı işler yapıyor. Kadınlarımız öğrendiklerini evlerinde uygulayarak el emeği göz nuru ürünler ortaya koyuyor ve biz de bu ürünlerin satışını yapıyoruz.  Bir yandan ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar bir yandan da ilgi duydukları sanatları icra etme fırsatı buluyorlar.” ifadelerini kullandı.​

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler