TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
8.9 C
Ankara
10.8 C
İstanbul
15 C
İzmir
20 Ekim 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKeçiören'e 62 yeni park inşa edildi

  Keçiören’e 62 yeni park inşa edildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Keçiören’e 62 yeni park inşa edildi! Keçiören Belediyesi yaklaşık üç yılda 62 yeni park inşa ederek ilçedeki park sayısını 540’a çıkardı.

  Keçiören’deki 250’ye yakın park da baştan sona yenilenerek bu alanlara yeni çocuk oyun setleri ve spor aletleri de konuldu.

  Keçiören Belediyesi ilçedeki sosyal donatı alanlarının sayısını artırmak ve vatandaşlara konforlu bir yaşam sunmak için park, bahçe ve yeşil alan yapım çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda 3 yıla yakın hizmet süresince 62 yeni parkın inşa edildiği Keçiören’de yeni parkların inşasına ise devam ediliyor.

  İlçedeki parklarda yürütülen bakım çalışmalarının hız kesmeden sürdürüldüğünü ve yeni park yapım çalışmalarında önemli bir yol katedildiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok şu bilgileri paylaştı:

  Keçiören'e 62 yeni park inşa edildi
  Keçiören’e 62 yeni park inşa edildi

  “116 adet parkımızın çocuk oyun ve fitness alanlarının zeminine kauçuk, 51 adet koşu yolu ve futbol sahasına ise sentetik çim halı serdik. 16 adet spor sahasının tel örgüsü değiştirdik. 38 adet parkımızda basketbol sahası zemini akrilik kaplama ile revize ettik. Park ve bahçelerimize 2 milyon 156 bin 252 adet mevsimlik çiçek ve çeşitli türde 109 bin 985 adet bitki dikimi yaptık. Sokaklarımıza 705 adet ağaç diktik. Bunun dışında parklarımıza yeni bank, kamelya ve masalar koyduk.”

  Türkiye`de en çok parkın bulundu ilçenin Keçiören olduğunu da söyleyen Altınok, park zengini bir kente sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını da dile getirdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler