TRY - Türk Lirası
EUR
15,1175
USD
13,3646
GBP
18,1737
CNY
2,1076
-8.8 C
Ankara
7.7 C
İstanbul
7.3 C
İzmir
21 Ocak 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKeçiören'den, sağlık kurumlarına spor seti hediye

  Keçiören’den, sağlık kurumlarına spor seti hediye

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Keçiören Belediyesi, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezine masa tenisi, langırt, satranç ve darttan oluşan spor seti hediye etti.

  Buradaki polikliniklerde tedavi gören hastaların sosyal faaliyetlerini desteklemek için Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un talimatıyla gönderilen spor malzemeleri Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi sorumlusu Hemşire Güldane Yaşar Özdemir tarafından teslim alındı. Keçiören Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ekipleri tarafından kurulumları yapılan spor ekipmanları kullanıma hazır hale getirilerek hastaların hizmetine sunuldu.

  Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki sağlık kurumlarına hizmet vermeye ve hastaların tedavi süreçlerine katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirterek, “Göreve başladığımız 1994 senesinde belediyeler kendi işlerini dahi zor yapardı. Büyükşehir belediyeleri de yoktu. O zaman da Türkiye’de sağlığa en çok yatırım yapan belediyeydik.

  Keçiören'den, sağlık kurumlarına spor seti hediye
  Keçiören’den, sağlık kurumlarına spor seti hediye

  48 sağlık ocağı ve 180 yataklı hastane yaparak devletimize teslim etmiştik. Sağlık hizmetlerimiz tam gaz devam ediyor. Bu dönemde de Keçiören Belediyesi olarak ilçemizdeki birçok sağlık kurumlarımızın fiziki koşullarını iyileştirdik. Aynı zamanda hastanelerimizin içini ve kampüslerini hijyenik hale getirmek için temizlik hizmeti veriyoruz. Ayvalı, Şefkat ve Atapark mahallelerimize inşa edeceğimiz sağlık ocaklarını da Sağlık Bakanlığımıza devrederek vatandaşımızın sağlık hizmetine daha kolay ulaşmasını sağlayacağız.” dedi.

  Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi sorumlusu Hemşire Güldane Yaşar Özdemir ise, “Keçiören Belediye Başkanımız talebimizi geri çevirmeyerek hastalarımızın tedavi sürecine destek oldu. Spor ekipmanlarının kurulumu yapıldı ve hastalarımızın kullanımına sunuldu. Başta Başkanımız Sayın Turgut Altınok’a olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. ​

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler