TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatKeçiören'de Bedia Akartürk rüzgarı

  Keçiören’de Bedia Akartürk rüzgarı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Keçiören’de Bedia Akartürk birbirinden güzel türküler seslendirerek salondakilere unutulmaz bir gece yaşattı. Bedia Akartürk’ün yanı sıra gecede konservatuvar öğrencileri solo ve koro halinde performans sergilediler.

  Keçiören Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu Konserinde konuşan Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Pandemi nedeniyle uzun süre evlerde kaldık. Salgının siyasal, ekonomik, psikolojik ve sosyolojik etkileri oldu. İnsanlarımız yoruldu ve bunaldı. Nefes alamaya ihtiyaçları vardı. Geçmişimizi hafızalara işleyen, yaşayan anıt, altın ses, bülbül ses ve ulu çınar Bedia Akartürk’ün konuk sanatçı olduğu, güzel nağmelerinden herkesin istifade ettiği konserimizde gönül ve yürek paslarımızı sildik. Bedia Akartürk’e ve saz arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

  Keçiören'de bedia akartürk rüzgarı
  Keçiören’de Bedia Akartürk rüzgarı

  Keçiören’deki Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen Keçiören Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu Konserinde konuk sanatçı olarak sahne alan Bedia Akartürk birbirinden güzel türküleri seslendirerek salondakilere unutulmaz bir gece yaşattı. Bedia Akartürk’ün yanı sıra gecede konservatuvar öğrencileri solo ve koro halinde performans sergilediler. Vatandaşların coşkuyla eşlik ettiği geceye siyasi parti ve sivil toplum kurulusu temsilcileri de katıldı.

  “TÜRKÜLER ÖZÜMÜZÜ ANLATIR, HAFIZAMIZ VE ARŞİVİMİZDİR”

  Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, salondakilere hitaben yaptığı konuşmasında sanatsal ve kültürel etkinliklerin önemine dikkati çekerek, “Müzik ruhun gıdasıdır. Türk Halk Müziği koromuzdan bizleri anlatan tarihimizi acılarımızı sevinçleri zaferleri yeniden yaşatan türküleri dinleyeceğiz. Türküler özümüzü anlatır, hafızamız ve arşivimizdir. Milletleri millet yapan değerleri vardır. Bunu kaybettikleri takdirde yok olmaya mahkûmdurlar. ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ diyor Atatürk. Gençlerimiz de bu değerlerimize sahip çıkmalı.” diye konuştu.

  Keçiören'de bedia akartürk birbirinden güzel türküler seslendirerek salondakilere unutulmaz bir gece yaşattı. Bedia akartürk’ün yanı sıra gecede konservatuvar öğrencileri solo ve koro halinde performans sergilediler.
  Keçiören’de Bedia Akartürk birbirinden güzel türküler seslendirerek salondakilere unutulmaz bir gece yaşattı. Bedia Akartürk’ün yanı sıra gecede konservatuvar öğrencileri solo ve koro halinde performans sergilediler.

  Konuşmasının devamında Koro Şefi Ömer Hayri Uzun ve Koro Eğitmeni Ertuğrul Karabulut’la ilgili de konuşan Altınok, “Keçiörenliler Ömer Hayri Uzun gibi efsane bir koro şefine sahip olduğu çok şanslı. Uzun yıllar Türk Halk Müziği ile ilgilendiği gibi TRT’de birçok programlar yaptı. Ertuğrul Karabulut da bir deha… Kendisi birçok sanatçının yetişmesine vesile olan değerimizdir. Koromuza katılan hanımefendi ve beyefendilere de çok teşekkür ediyorum.” diyerek övgü dolu ifadelerde bulundu.​

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler