TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
17.1 C
Ankara
17 C
İstanbul
21 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKeçiören'de 106 bin 137 kg atık yağ toplandı

  Keçiören’de 106 bin 137 kg atık yağ toplandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Keçiören Belediyesi tarafından bitkisel atık yağların geri dönüşümü için başlatılan “10 Litre Bitkisel Atık Yağ Getirene Temizlik Seti Hediye” kampanyası kapsamında 106 bin 137 kg atık yağ toplandı.

  Keçiören’de, hanelerde ve iş yerlerinde oluşan bitkisel atık yağların doğayı kirletmemesi ve geri dönüşüme kazandırılması için çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Keçiören Belediyesi öncülüğünde vatandaşı geri dönüşüme teşvik etmek için başlatılan bu kampanya kapsamında 10 litre atık yağ getiren vatandaşlara temizlik seti hediye ediliyor.

  Keçiören'de 106 bin 137 kg atık yağ toplandı
  Keçiören’de 106 bin 137 kg atık yağ toplandı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Bitkisel Atık Yağlarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında atık yağların kaynağında toplanmasına ilişkin yürütülen kampanyanın çevreyi korumak için önemli olduğunu söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören sınırları içindeki işletme ve evlerde kullanılan ve atık duruma gelen bitkisel atık yağlar kaynağında biriktiriliyor ve kanalizasyon sistemine karışması önleniyor.

  Ekiplerimiz tarafından toplanan bu yağlar geri kazanım tesislerinde biyodizele ve biyogaza dönüştürülüyor. Ayrıca çevre bilinci oluşturmak ve geri dönüşüme aktif katılımı artırmak için geri dönüştürülebilir her türlü atığı topluyoruz. Geri dönüşüm çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

  Altınok, Keçiören Belediyesinin geri dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların “0312 359 10 27” nolu Geri Dönüşüm Danışma Hattını arayabileceğini de belirtti.​

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler