TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanKazdağları'nda orman yangını

Kazdağları’nda orman yangını

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kazdağları’nda orman yangını; İki farklı noktadan yükselen alevlere müdahale ediliyor.

Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağları’nda 2 farklı noktada orman yangını çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Edremit ilçesi Kazdağı Milli Parkı sınırları içinde kalan kırsal Mehmetalan ve Ortaoba mahallelerinde saat 12.08’de orman yangını başladı. 2 farklı noktada çıkan yangına ilk müdahale, saat 12.20’de yapıldı.

Kazdağları’nda orman yangını

Bölgeye 1 söndürme helikopteri, 13 arazöz, 1 su ikmal aracı ve 2 dozer ile ekipler sevk edildi. Çevre illerden 3 helikopter ve arazöz de takviye olarak gönderildi. Söndürme çalışmaları, havadan ve karadan sürüyor.

KONTROL ALTINA ALINDI

Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağları’nda 2 farklı noktada saat 12.08’da çıkan orman yangını, ekiplerin 19 arazöz, 3 su ikmal aracı ve 3 dozer ile karadan, 3 helikopter ile havadan yaklaşık 3 saatlik müdahalesiyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler