TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKazakistan Cumhurbaşkanı, Türkiye'ye geliyor

Kazakistan Cumhurbaşkanı, Türkiye’ye geliyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 10-11 Mayıs’ta Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacak. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, “Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Kassym-Jomart Tokayev, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle, 10- 11 Mayıs 2022 tarihlerinde ülkemize bir devlet ziyareti gerçekleştirecektir.

Cumhurbaşkanı Tokayev’in göreve gelmesinin ardından Türkiye’ye gerçekleştireceği bu ilk devlet ziyareti sırasında yapılacak görüşmelerde, Türkiye ile Kazakistan arasındaki stratejik ortaklık seviyesindeki ilişkiler tüm boyutlarıyla değerlendirilecek; ikili ve çok taraflı düzeyde işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır. Temaslarda ikili ilişkilerin yanısıra ayrıca, güncel bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulması da öngörülmektedir. Ziyaret vesilesiyle, ikili ilişkilerin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma, protokol ve mutabakat metinlerinin imzalanması da gündemdedir” denildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler